Eğitim

Ailelerinin gururları oldular


Kolejlere Giriş Sınavı’nın son aşamasında başarılı olan öğrenciler, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ederken, düzenli çalışma ile başarının doğru orantılı olduğunu dile getirdiler.

Devrim DEMİR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Kolejlere Giriş Sınavı’nın üçüncü basamağı olan (KGS) önceki gün yapıldı.

Kolejlere Giriş Sınavı’nda Lefkoşa’da 4, Gazimağusa’da 2 öğrenci 100 tam puan yaparken, Girne’den 98, 95 ve 95 yaparak Girne birincisi olan öğrenciler dün Artı Eğitim Merkezi’nde basınla buluştu.

Öğrenciler sınava çok iyi hazırlandıklarını ve sınavın kolay olduğunu belirtirken, sınavdaki soruların çok dikkat gerektiren sorular olduğunu da belirttiler.

Lefkoşa’da Berke Reis 100 puan alarak KGS 3 ve KKTC birincisi olurken, Feramiz Akgür 100 puan alarak KGS 3 Lefkoşa birincisi, Yılmaz Âdemoğulları 100 puan alarak KGS 3 Lefkoşa birincisi, Demir Emiroğlu 100 puan alarak KGS 3 Lefkoşa birincisi oldu.

Mağusa bölgesinde ise, Katssiaryna Housha 100 puan alarak KGS 3 Mağusa birincisi, Verda Aydın 100 puan alarak KGS 3 Mağusa birincisi oldu.

Girne bölgesinde de 95 alarak İsmail Taşkıran KGS Girne birincisi, 95 puan alarak Helin Gözenkan KGS Girne birincisi ve 98 alarak Burak Çallı Girne birincisi oldu.

Havadis’e konuşan başarılı öğrenciler,  başarılarını sistemli çalışmaya borçlu olduklarını söyledi. Ailelerinin ve öğretmenlerinin bu başarılarında çok büyük bir payı olduğunu kaydetti.

Öğrenciler ne dedi?

Berke Reis (KGS 3 ve KKTC birincisi): “Düzenli olarak günde 3-4 saat çalıştım. Sınav süresinde de kendime zaman ayırdım. Sınavlarda başarılı olmak isteyenler, çok çalışsınlar vazgeçmesinler. Ben göz doktoru olmak istiyorum.”

Feramiz Akgür (KGS 3 Lefkoşa birincisi): “Sınavlarda başarılı olmak için çok çalıştım. Derslerimi çok fazla tekrar ettim, büyüdüğüm zaman Matematik Profesörü olmak istiyorum.”

Yılmaz Âdemoğulları (KGS 3 Lefkoşa birincisi): “Soru çözdüm, çalıştım. Sınavlarım boyunca annem, babam ve Artı dershanesindeki öğretmenlerim bana yardımcı oldular. Büyüdüğüm zaman doktor olmak istiyorum.”

Demir Emiroğlu (KGS 3 Lefkoşa birincisi): “Çok çalıştım, çalışırken de çok sıkıldım ama başardım. Birinci olmak hayalimdi, Lefkoşa birincisi oldum. Büyüdüğüm de Matematik Profesörü veya futbolcu olmak istiyorum.”

Katsiaryna Housha (KGS 3 Mağusa birincisi): “Mağusa birincisi KKTC üçüncüsü oldum. Okuluma düzenli gittim, Artı dershanesi öğretmenlerimi dinledim. Ödevlerimi yaptım, soru çözdüm, ailemin ve öğretmenlerimin katkısı başarımda çok büyük. Doktor olmayı düşünüyorum.”

Verda Aydın(KGS 3 Mağusa birincisi)İ: “Ödevlerimi yaptım, dersi derste dinledim. Kendime çok inandım, istediğime ulaştım, doktor olup insanların hayatlarını kurtarma istiyorum. Aileme, öğretmenlerime çok teşekkür ederim.”

Ufuk Baturay(KGS 3 üçüncü): “Ortalamada üçüncü geldim. Sınavlara çalışarak kendime inanarak başardım. Büyüdüğüm zaman sporcu olmak istiyorum.”

İsmail Taşkıran(KGS 3 Girne birincisi): “Düşünerek sınavlara hazırlandım, derslerimi de düşünerek dinledim. Dürüst olmak gerekirse, ezberden kaçındım, mantığıma güvendim. Büyüdüğüm zaman Astronomi Profesörü olmak istiyorum.”

Helin Gözenkan(KGS 3 Girne birincisi): “Sürekli bir şekilde çalışmadım, soru çözdüm, dersi derste dinledim. Kimyager olmak istiyorum.”

Burak Çilli(KGS 3 Girne birincisi): “Düzenli çalıştım, öğretmenlerimi dinleyerek önemli notlar aldım. Ailem ve öğretmenlerim destek çıktı. Pilot veya matematik öğretmeni olmak istiyorum.”Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı