6 yaralının 4’ü hastanede

28 Temmuz 2016 Perşembe | 09:44

Nadire BAHADİ

Tuzla Mutluyaka anayolunda Enkomi Ören Yeri önünde önceki akşam iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu trafik kazası meydana geldi. Kazada 30 yaşındaki Reşit Aydın ağır olmak üzere 11 yaşındaki Fersu Salel, 42 yaşındaki Murat Salel, 20 yaşındaki Ferhat Aydın, 22 yaşındaki Ali Şenalan ve 40 yaşındaki Mesut Aydın yaralandı. Kaza sonrasında ağır yaralı olarak Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Reşit Aydın’ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. NV 990 plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan ve kazada yara alan Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in torunu 11 yaşındaki Fersu Salel’in sol ayak bileğinin kırıldığı öğrenilirken, FY 797 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Ferhat Aydın’ın da vücudunda kırıkların oluştuğu, FY 797 plakalı araç sürücü Mesut Aydın ile yolcu Ali Şenalan’ın ise hastanede yapılan ilk kontrolün ardından taburcu edildiği öğrenildi.

IMG_1245 - Copy copy

Polis alkollü araç kullanıldığı iddialarını araştırıyor

Polisten elde edilen bilgiye göre kaza, Murat Salel yönetimindeki NV 990 plakalı Mercedes marka aracın Tuzla’dan Mutluyaka istikametine doğru seyrettiği sırada, Mesut Aydın’ın yönetimindeki FY 797 plakalı BMW marka araçla Tuzla istikametine doğru giderken Enkomi Ören Yeri önünde meyillenen yolda karşı şeride geçmesi ile iki aracın yüz yüze çarpışması sonucu gerçekleşti. Kazada her iki araçta hurda olurken, yol savaş alanına dönerek bir süre polis ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı. Önceki gece ve dün gün boyunca kazanın soruşturmasına devam eden polis ekipleri görgü tanıklarından ifade alırken, FY 797 plakalı araç sürücüsünün alkollü olduğu yönündeki iddialar üzerine sürücülerden kan örneği alınmasını sağladı.

IMG_1250 - Copy copy

Aydınlatma eksikliği tehlike yaratıyor

Öte yandan dar ve virajlarla dolu olan Mutluyaka- Tuzla yolundaki aydınlatma yetersizliği sürücüler için büyük tehlike arz ediyor. Karanlık yolda geçmiş yıllarda da benzeri kazalar meydana gelirken, bölge halkı yetkililerin soruna çözüm bulması yönünde çağrı yaptı.