300 Gram Eroin İle Yakalandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

300 Gram Eroin İle Yakalandı

300 Gram Eroin İle Yakalandı

Duygu ALAN
KKTC’de bulunan zanlı Cevdet Ünal’ın isteği ve talimatı ile Türkiye’den 300 gram eroin alarak önceki gün KKTC’ye gelen zanlı Üzeyir Can, Ercan Havaalanı’nda yakayı ele verdi.
Zanlı Üzeyir Can, “Uyuşturucu madde tasarrufu ve ithali” suçlarından gözaltına alındı.
Polise verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul eden zanlının eroin türü uyuşturucu maddeyi Cevdet Ünal isimli kişinin isteği ve talimatı üzerine KKTC’ye getirdiğini beyan etmesi üzerine polis, aynı gün Cevdet Ünal’ı da gözaltına aldı.
Uyuşturucu zanlıları Üzeyir Can ve Cevdet Ünal, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.

Suç ortakları araştırılıyor
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, her iki zanlıdan da gönüllü ifade alındığını ve zanlıların suçlarını itiraf ettiğini açıkladı.
Polis, zanlılar hakkında başlatılan soruşmanın devam ettiğini belirterek,  uyuşturucu olayı ile bağlantısı olduğuna inanılan kişiler olduğunu ve olay ile ilgili 4 kişinin daha ifadesine başvurulacağını söyledi.


Soruşturma devam ediyor
Zanlı Cevdet Ünal’ın avukatı, mahkemeden söz hakkı alarak, zanlı Cevdet Ünal’ın polise gönüllü ifade vermediğini, zanlıdan ifadenin zorla alındığını iddia etti ve zanlı Cevdet Ünal’ın doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.
Mahkeme, zanlı Cevdet Ünal’ın talebi üzerine her iki zanlının da doktor kontrolünden geçirilmesine ve soruşturma maksatlı zanlıların 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar