49 Yaşında Hayata Veda Etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

49 Yaşında Hayata Veda Etti

49 Yaşında Hayata Veda Etti

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ… Değirmenlik’te bir askeri birlikte Astsubay olarak görev yapan Musa Türkyılmaz, dün sabah Değirmenlik-Girne anayolunda direksiyon hakimiyetini kaybetti ve aracı ile takla attı. Kazada araçta yolcu olarak bulunan eşi Aysel Türkyılmaz yaşamını yitirdi

MUSA TÜRKYILMAZ YARALANDI… Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Musa Türkyılmaz, olay yerine giden ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Gerekli tıbbi müdahalenin ardından müşahede altına alınan Musa Türkyılmaz’ın hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi


4 AYDA 9 KİŞİ ÖLDÜ… KKTC’de ölümlü trafik kazalarına dün bir yenisi daha eklendi. Aysel Türkyılmaz’ın yaşamını yitirdiği dünkü kaza ile birlikte ülke genelinde bu yılın ilk 4 ayı içerisinde meydana gelen ölümlü trafik kazası sayısı 6’ya çıkarken bu kazalarda hayatını kaybeden kişi sayısı 9’a ulaştı

Duygu ALAN
Değirmenlik-Girne anayolunda dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, 49 yaşındaki Aysel Türkyılmaz yaşamını yitirdi.
Polis Basın Subaylığı’nın açıklamasına göre, kaza 50 yaşındaki Musa Türkyılmaz’ın yönetimindeki 06 AP 6036 plakalı araç ile Değirmenlik istikametine doğru dikkatsiz şekilde seyrettiği sırada direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ile yolun solundan dışarı çıkıp takla atması sonucu meydana geldi.
Feci kazada, araçta yolcu olarak bulunan Aysel Türkyılmaz olay yerinde yaşamını yitirirken araç sürücüsü astsubay eşi Musa Türkyılmaz ise yaralandı.

Musa Türkyılmaz’ın durumu iyi
Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü Musa Türkyılmaz, olay yerine giden ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Gerekli tıbbi müdahalenin ardından müşahede altına alınan Musa Türkyılmaz’ın hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.

Birliğine gidiyordu
Musa Türkyılmaz, astsubay olarak görev yaptığı Değirmenlik’teki askeri birliğine gitmek üzere dün sabah saat 05.30 sıralarında evden çıktı.
Eşi Aysel Türkyılmaz ile birlikte evden ayrılan Musa Türkyılmaz, askeri birliğine kısa bir mesafe kala Değirmenlik-Girne anayolunda direksiyon hakimiyetini kaybetti ve aracı ile takla atarak durdu.
Eşinin hemen yanındaki yolcu koltuğunda oturan Aysel Türkyılmaz, aracın takla atması sonucu aldığı darbeler nedeni ile olay yerinde can verdi.
Acı haberi alan, Musa Türkyılmaz’ın mesai arkadaşları olay yerine koştu.

Sonu gelmiyor
KKTC’de trafik kazalarının bir türlü önüne geçilemiyor. Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin trafik kazaları ile ilgili istatistik verisi, trafik terörünün vahametini gözler önüne seriyor.
Ülke genelinde hemen her gün trafik kazası oluyor.
Meydana gelen trafik kazalarından birçoğu hasarlı kaza olarak polis kayıtlarına geçerken, her yıl onlarca can trafik kurbanı oluyor.
KKTC’de yaşanan trafik terörüne dün bir can daha verildi. Aysel Türkyılmaz’ın yaşamını yitirdiği dünkü kaza ile birlikte KKTC genelinde bu yılın ilk 4 ayı içerisinde meydana gelen ölümlü trafik kazası sayısı 6’ya çıkarken bu kazalarda hayatını kaybeden kişi sayısı 9’a ulaştı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar