KıbrısManşet

Kaleli karara isyan etti İpek Kaleli Çiçek, minik oğlunun ölümüne neden olmaktan suçlu bulunan  Enahoro Arausi’e verilen cezayı az bularak karara tepki gösterdi. “Devlet benim çocuğumun ölümüne neden oldu, karayolları çocuğumun ölümüne çanak tuttu” diyen acılı anne Kaleli Çiçek, 9 ay geçmesine rağmen kaza meydana gelen kavşakta hala bir iyileştirme yapılmamasını da kınadı.
kazaHenüz 2 buçuk yaşındaki oğlunun ölümünden sorumlu tutularak tutuklu yargılanan Enahoro Arausi’nin mahkum edildiği 2 yıllık hapis cezasını internet ve sosyal medyadan öğrenen acılı anne İpek Kaleli Çiçek, verilen karara tepki gösterdi. Kararın ardından Havadis’e konuşan anne, devlet benim oğlumun ölümüne sebep oldu, karayolları benim oğlumun ölümüne çanak tuttu. Bunun zaten telafisi olmaz ancak böyle bir ceza bizim acımızı tazeledi” dedi. Kazanın ardından 9 ay geçmesine ve yollar nedeni ile yaşanan bunca ölümlü kazaya rağmen kazanın yaşandığı kavşakta  henüz hiçbir düzenleme yapılmadı.

Aile mücadeleye devam edecek

Acılı anne Çiçek, geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybedenlerle yaralarının bir kez daha kanadığını açıkladı. Yoldaki kusur nedeni ile KKTC Karayolları Dairesi’ne dava açmaya hazırlandıklarını ifade eden Çiçek, “devlet hiç bir şey yapmıyor aksine yollar nedeni ile çocuk ve genç ölümlerine çanak tutuluyor” şeklinde konuştu. Çiçek bireysel mücadelelerine devam edeceklerini açıkladı.

 

Başa dön tuşu