2 yıldır çivi bile çakılmadı

0
30
2 yıldır çivi bile çakılmadı

SAHA KİMSESİZ KALDI:

2011 yılında Kemal Dürüst bakanlığındaki Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeniden yapılacağı belirtilen ve projelendirilen Geçitkale Sahası’nın alanı ve zemini düzleştirildikten sonra, o zamandan bu zamana bir çivi bile çakılmadı.

YÜREKLER ACISI:
Zaman zaman okul sporlarında Cumhuriyet Lisesi’nin de kullandığı Geçitkale Sahası 2 yıldır atıl durumda bulunurken, sahanın zemini çakıl olduğundan dolayı kullanılmaz halde. Bakımı ve temizliği de yapılmayan sahanın çevresinde büyüyen otlar ve atılan çöpler ise Geçitkale ve bir futbol sahası adına çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Okan KARADEMİR

K-Pet 2. Lig’de yer alan Geçitkale’nin, futbol sahasının durumu içler acısı.
2011 yılında yeniden yapılacağı açıklanan ve projelendirilen Geçitkale Sahası’nın alanı ve zemini düzleştirildikten sonra, o zamandan bu zamana bir çivi bile çakılmadı.
2011 yılında Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı adına Kemal Dürüst ve Geçitkale Belediyesi’nin girişimleri ile başlatılan Geçitkale Sahası’nın yapımı ve sahanın yanında bulunan Cumhuriyet Lisesi’nin çevresindeki ormanlık alana yapılacak yürüyüş ve bisiklet parkuru projesi havada kaldı.

Saha, kullanılmaz ve atıl durumda
Projenin başlamasıyla birlikte sona ermesi çok kısa sürerken, yaklaşık 2 yıldır bu durumla ilgili herhangi bir girişim de yapılmamakta.
Zaman zaman okul sporlarında Cumhuriyet Lisesi’nin de kullandığı Geçitkale Sahası şu anda atıl durumda bulunurken, sahanın zemini çakıl olduğundan dolayı kullanılmaz halde.

Otlar ve çöpler kötü görüntü yaratıyor
Uzun zamandır bakımı ve temizliği yapılmayan sahanın çevresinde büyüyen otlar ve atılan çöpler ise Geçitkale ve bir futbol sahası adına çok kötü bir görüntü oluşturuyor.
Spor tesislerinin yapımı ve bakımı adına 2013 yılında yeni oluşan hükümette, Serdar Denktaş bakanlığındaki Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’nın Geçitkale Sahası’nın durumu ile ilgili ne karar vereceği merak konusu.