1970’lerde çocuklara cinsel eğitimi anlatan aşırı gerçekçi kitap - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mayıs 30, 2024
EdebiyatEğitim

1970’lerde çocuklara cinsel eğitimi anlatan aşırı gerçekçi kitap

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]Y[/dropcap]azar Per Holm Knudsen‘in 1975 yılında yayınladığı “How a Baby Is Made?” (Nasıl Bebek Yapılır?) isimli kitabında, çocuklara gerçekçi bir şekilde cinsel eğitim anlatılıyor.

Danimarkalı yazar ve psikoterapist Per Holm Knudsen‘in yazdığı “How a Baby Is Made?” (Nasıl Bebek Yapılır?) adlı kitap 1975‘te Piccolo Books‘tan çıkmıştır.


İşte bebeğin annesi ve babası. Birbirlerini çok seviyorlar. Bebek sahibi olmak için birbirlerine yardım ettiler.

Bebek kitap 1

Ebeveynler hiçbir kıyafetini giymediğinde, annenin bacakları arasında bir açıklık olduğunu görürsünüz. Bunun adı vajinadır. Babanınsa penisi ve testisleri vardır.

Bebek kitap 2

Baba ve anne birbirlerini çok severler ve birbirlerine çok çok yakın olmak isterler. Bazen babanın, özellikle aşk dolu hissettiği zamanlarda, penisi büyür.

Bebek kitap 3

Babanın testisleri sperm hücreleriyle doludur. Seviştiğinde, bu hücreler penisinden dışarı çıkarlar. Annenin vajinasından geçerek karnında bulunan, uterus veya rahim adı verilmiş boşluğa giderler. Bazen annenin içinde küçücük bir yumurta olur ve sperm hücresi o yumurtayla birleşir.

Bebek kitap 4

Bir sperm hücresi bir yumurtayla birleşirse, bunlar beraberce annenin rahminde bir bebek büyütebilirler.

Bebek kitap 5

Başlangıçta, bu minicik yumurta bebekten çok bir kurbağa yavrusuna benzer. Göbek bağıyla annenin rahmine sıkı sıkı bağlıdır. Bu kordon sayesinde bebek, büyüyüp de doğacak güce gelene kadar anneden besin alır.

Bebek kitap 6

Bebek büyüdükçe, annenin karnı da büyür. Tüm bu aylar süresince baba anneyle gurur duymaktadır. Bebeğin ilk hareketlerini hissetmekten duydukları heyecanı paylaşırlar ve bebeğin doğumuna gün sayarlar.

Bebek kitap 7

Günler, günler geçer. Babanın sperm hücresiyle annenin yumurtası bir bebek yaratmak için bir araya geleli neredeyse 9 ay olmuştur.

Bebek kitap 8

Bir gün anne, babaya bebeğin doğmak için hazır olduğundan emin olduğunu söyler.

Bebek kitap 9

Bazı bebekler evde doğar ama çoğu hastanede doğar. Hastanede doktor, bebeğin anne rahmini terketmesi için daha kolay yardımcı olabilir. Burada anne ve baba hastanenin doğum servisine doğru gidiyorlar.

Bebek kitap 10

Anne bir yatağa uzanır. Doktor onun bebeğini doğurmasına yardım edecektir. Bazen baba da bebeğinin ilk anlarını görebilmek için anneyle durmayı tercih edebilir.

Bebek kitap 11

Önce bebeğin kafası dışarı çıkar. Annenin vücudu bebeğin dışarı çıkmasına izin vermek için esner.

Bebek kitap 12

Sonra kollar gelir. Bebek tamamen dışarı çıktığında doktor bebeği anne karnındayken besleyen göbek kordonunu keser. Çünkü artık buna ihtiyaç yoktur.

Bebek kitap 13

Anne bebeği kollarına aldığında; yatağının yanında bekleyen baba ve kendisi oldukça gururlu ve mutludurlar.

Bebek kitap 15

Anne ve bebek hastanede kalır ve birbirlerini tanımaya başlarlar. Sonra mutlu baba onları eve götürmek için gelir. Yeni doğmuş aç bebek annesinin memelerinden süt emer.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar