FutbolSpor

1 milyon 243 bin TL’lik proje


 

ÖZGÜRGÜN: METE ADANIR’IN ADINA YAKIŞIR OLMALI: Başbakan Hüseyin Özgürgün: Burası Mete Adanır’ın ismini taşıyor. Bu benim için çok önemli. Beraber futbol oynadığımız, sahalarda ter döktüğümüz arkadaşımız bugün aramızda bulunmuyor. Onun adına yakışır olması önemli. Onun adının burada yaşatılması benim için duygusal da bir değer taşıyor

“PİABELLA SAHASI FEDERASYONA DEVREDİLECEK”: Başbakan Özgürgün, Piabella Otel’in karşısındaki sahaları Futbol Federasyonu’na devretmeyi düşündüklerini de açıklayarak, “Futbol Federasyonu da o sahaları tanzim edip milli takım sahaları olarak kullanacak, bölge takımları da o tesisleri kullanacak. Yani Girne için önemli düşüncelerimiz var, özellikle futbol anlamında” dedi

1 MİLYON 234 BİN TL’YE MAL OLACAK: Karaoğlanoğlu Mete Adanır Stadı’nın yenilenme çalışması 1 milyon 243 bin TL’ye mal olacak. Sentetik çim saha olacak statta, 200’er kişilik portatif tribün, ışıklandırma ve çevre düzenlemesi yapılacak

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]Y[/dropcap]ıllardır atıl durumda olan Girne Karaoğlanoğlu Mete Adanır Stadı’nın yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başlandı.

Stadın yenilenme çalışmasına başlanılması nedeniyle düzenlenen törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Milletvekilleri Dursun Oğuz ve İzlem Gürçağ, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Başbakan Özgürgün’ün eşi Dilek Özgürgün, diğer ilgililer ve Karaoğlanoğlu Spor Kulübü yöneticileri ile bölge halkı katıldı.

ÖZGÜRGÜN 2

“Mete Adanır’ın adına yakışır olması önemli

Başbakan Hüseyin Özgürgün, törende yaptığı konuşmada, “Burası Mete Adanır’ın ismini taşıyor. O benim için çok önemli. Beraber futbol oynadığımız, sahalarda ter döktüğümüz arkadaşımız bugün aramızda bulunmuyor. Onun adına yakışır olması önemli. Onun adının burada yaşatılması benim için duygusal da bir değer taşıyor” dedi.

Futbola ve spora olan her yatırımda gözünü kırpmadan cesur adımlar atmaya devam edeceğini, bütün imkanları sporun daha ileriye gitmesi için kullanacağını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Yani birilerinin herhangi bir şekilde çıkarına değil, bütün hareketlerimiz, futbolun, ülke sporunun ve gençlerin çıkarına olacak. Bu da onlardan biridir” diye konuştu.

Stadın yapımının kısa sürede tamamlanacağını ve 6 ay sonra açılışta buluşacaklarını ifade eden Başbakan Özgürgün, bu stadın bütün Girne’nin ihtiyacını karşılayacak bir saha olacağını belirtti.

 

“Piabella Sahası, Futbol Federasyonu’na verilecek”

Bunun Girne’ye yapılacak tek yatırım olmadığını, Girne 20 Temmuz Stadı’nın ışıklandırılması için ihale aşamasının sonuna gelindiğini belirten Başbakan Özgürgün, “Girne 20 Temmuz Stadı ışıklandırılacak, gece maçları oynanacak” dedi.

Başbakan Özgürgün, Piabella Otel’in karşısındaki sahaları Futbol Federasyonu’na devretmeyi düşündüklerini de açıklayarak, “Futbol Federasyonu da o sahaları tanzim edip milli takım sahaları olarak kullanacak, bölge takımları da o tesisleri kullanacak. Yani Girne için önemli düşüncelerimiz var. Özellikle futbol anlamında. Ama diğer sporları da ihmal etmiş değiliz” diye konuştu.

Başbakan Özgürgün, seçimlere iki yıl olduğunu, yatımları seçim kaygısıyla değil, spora gerçek yatırımları kazandırmak için yapacaklarını vurguladı.

Mete Adanır’ın adını taşıyan tesisin yenilenme çalışmasının başlamasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bölge halkına ve gençlere hayırlı olmasını dileyen Başbakan Özgürgün, “Burası, gelir getirici de bir tesis olacak. Bu yatırımı diğer bölgelere de götürmek için elimizden geldiği kadar çalışacağız, 6 ay sonra açılışta görüşmek üzere” dedi.

 

Sertoğlu: Bölge önemli bir tesis kazanacak

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Karaoğlanoğlu’na yapılacak stattan bütün Kıbrıs Türk gençliğinin faydalanacağını, çok güzel bir tesis olacağını belirterek, Başbakan Özgürgün’e desteği için teşekkür etti.

 

1 milyon 234 bin TL’ye mal olacak

Karaoğlanoğlu Mete Adanır Stadı’nın yenilenme çalışması 1 milyon 243 bin TL’ye mal olacak. Sentetik çim saha olacak statta, 200’er kişilik portatif tribün, ışıklandırma ve çevre düzenlemesi yapılacak.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı