FutbolSpor

1.Lig’de kriz


Futbolda yeni sezon başlamadan 1.Lig’deki iki kulüp ligden çekiliyor

AKOVA VE DOĞANCI ÇIKMAZDA: 1.Lig’de 2019-2020 sezonu 16 takımlı değil 14 takımlı olacak gibi görünüyor. Akova ve Doğancı kulüpleri maddi sıkıntılardan dolayı ligden çekilmeyi düşünüyor. İki kulüp de federasyona resmî başvuru yapmazken camiadan gelen haberler iyi değil

 

FUTBOL FEDERASYONU YÖNETİM KURULU KARAR VERECEK: 21 Ağustos’da liglerin yeni sezon maç fikstürünün çekileceği futbolda bu 2 takımın 1.Lig’den çekilmesi durumunda sezon sonu küme düşme ve play-out mücadelesinin nasıl olacağı federasyon yönetimin alacağı kararla belirlenecek

 

Futbolda yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takımlarımızdan, 1.Lig’de mücadele edecek olan Akova Vuda ve Doğancı’da henüz hazırlık süreci başlayabilmiş değil.

İki kulübün de maddi sorunlar yaşadığı ve sponsor sıkıntısı olduğu biliniyordu ve başkan ile yöneticilerin kaynak arayışlarının sonuç vermesi umuluyordu. Yapılan tüm çalışma ve girişimlerden sonuç alınamaması üzerine gerek Akova Vuda gerekse Doğancı kulüpleri kapıya kilit vurma durumuna düştü.

Henüz teknik adam belirleyemeyen ve antrenman sürecine başlayamayan takımlar sponsor bulunamaması nedeniyle 1.Lig’den çekilmeyi düşünüyor. Camialardan gazetemize ulaşan isimler gelecek sezon Doğancı ve Akova Vuda’nın 1.Ligde yer alamayacağını iddia ediyor.

Federasyona başvuru yok

Gelen haberler üzerine Futbol Federasyonu’ndan konu hakkında bilgi aldık ve ne Akova Vuda’nın ne de Doğancı’nın ligden çekilme gibi bir karar veya başvurusunun federasyonda olmadığını öğrendik.

21 Ağustos’da liglerin yeni sezon maç fikstürünün çekileceği futbolda bu 2 takımın 1.Lig’den çekilmesi durumunda sezon sonu küme düşme ve play-out mücadelesinin nasıl olacağı federasyon yönetimin alacağı kararla belirlenecek.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı