En Üst

31 Mart 2017

Yeni vatandaşlıklar yolda

Yeni vatandaşlıklar yolda
Haber İçi Üst

“SEÇMEN YAPISI DEĞİŞECEK”… KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın dün itibarı ile fazla mesai yaparak “vatandaş yapma” çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü. Bakanlığın vatandaşlık çalışmaları nedeni ile fazla mesaisinin 30 Mayıs’a kadar süreceğini kaydeden Kaptan, “Amaç, seçmen yapısını değiştirmektir” dedi 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkan Ahmet Kaptan, “KKTC yurttaşlığı” konusunda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
Havadis’e konuşan Kaptan, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın dün itibarı ile fazla mesai yaparak “vatandaş yapma” çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü.
Ahmet Kaptan, bakanlığın “vatandaş yapma” çalışmaları için fazla mesaisinin 30 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edeceğini ileri sürdü.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın fazla mesai yaparak kapalı kapılar ardında vatandaş yapma çalışmalarını hızlandırdığını iddia eden KTAMS Başkanı, amaçlananın, KKTC’de seçmen yapısının değiştirmek olduğunu öne sürdü.

“Niyet açıkça ortada”
KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, “Bakanlığın fazla mesai yaparak vatandaş yapma çalışması 30 Mayıs’a kadar sürecek. Ancak burada konu ek mesai değildir. Konu, seçime gidilen bir dönemde ülkenin seçmen yapısını değiştirme çabasıdır. Diğer bir amaç da Kıbrıs Türkü’nün daha da fakirleştirilmesi, kamusal alanlarının yeşil sermayeye daha hızlı peşkeş çekilmesinin önünün açılmasıdır. Çünkü kendilerine verilen talimatı harfiyen uygulayanlar siyasetçiler seçildiği taktirde emir aldıkları yere daha iyi hizmet edecekler” şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King