Yanal kara kara düşünüyor

0
11
Yanal kara kara düşünüyor

DERBİ MAĞLUBİYETİ KRİTİK ARSENAL MAÇLARI ÖNCESİ ALARMA NEDEN OLDU

Konyaspor deplasmanında lige merhaba denilecek ama moraller bozuk. Savunmada sakatların çokluğu can sıkıyor. Krasiç gönderilemedi, Holmen oynatılamıyor. Emenike geldi ama yedeğe çekilecek Webo ise çok formda.

FENERBAHÇE lig arefesinde Süper Kupa finalinde ezeli rakibi Galatasaray’a 1-0 yenilip büyük moral bozukluğu yaşadı. Kayseri’deki derbide zaman zaman iyi futbol oynasa da maçın genelinde bir çok sıkıntılı durum vardı sarı lacivertliler adına.
Özellikle orta alanda rakibe üstünlük sağlayamaması Fenerbahçe için kritik Arsenal maçları öncesi önemli uyarı oldu.
Gelin, Fenerbahçe’nin son haline hepbirlikte bakalım…

YOBO PROBLEM, EGEMEN 1 AY YOK

1- FENERBAHÇE savunmasının bel kemiği olan Bruno Alves karşılaşma boyunca çok yalnız kaldı. Özellikle Mehmet Topuz’un pozisyon hataları yapması, orta alandaki oyuncuların kaybolması sıkıntıyı su yüzüne çıkardı.
2- YANAL, 6+0+4 kuralı nedeniyle Yobo’ya 18 kişilik kadroda yer vermedi. Salzburg maçlarında kötü bir performans sergileyen Yobo, özellikle dizinden yaşadığı sakatlık sonrası eskisi kadar hızlı değil. Sakalığı nükseden Egemen de 1 ay yok.

ORTA ALANDAKİ FUTBOLCULAR FORMSUZ

1- TAKIMIN lideri ve kaptanı Emre Belözoğlu’nu yaşadığı sakatlık olumsuz etkiledi. Şu an eski formundan uzak gözüküyor. Krasiç’e takım bulunamadığı için Holmen’in lisansı çıkartılamadı. Bu da alternatifleri azaltıyor.
2- CEZALI olan Meireles’in yokluğu takımı etkiliyor. Savunma ve hücum arasında köprüyü çok iyi kuran Portekizli’nin yeri dolmuyor. Salzburg maçında Meireles çıktıktan sonra takım oyundan düştü. Alper’in zamana ihtiyacı var.

HÜCUMDA BOLLUK YAŞANIYOR AMA…
1- YENİ transfer Emenike’nin lisansı çıktı ve Arsenal maçlarında oynayacak. Ancak Emenike’nin gelişi tatlı bir sıkıntının da başlangıcı oldui. Webo, çok önemli bir role sahip ancak kulübeye çekilecek. Takım düzeni sıkıntaya girecek.
2- YANAL’ın Kuyt’tan vazgeçmesi çok zor. Çünkü sarı lacivertlilerin oynadığı 4-2-3-1 sisteminde kanat hücumcularının savunmaya yardımı çok önemli. Kuyt bu nedenle vazgeçilmez. Kulübeye çekilme ihtimali yok denecek kadar az.