Tatar korkuttu

0
59
Tatar korkuttu

DAMARINA STENT TAKILDI: Şiddetli göğüs ağrısı nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan UBP Milletvekili Ersin Tatar’ın kalp krizi geçirdiği tespit edildi. Hastanede anjiyoya alınan Tatar’ın tıkanan damarı açılarak stent takıldı

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili ve eski Maliye Bakanı Ersin Tatar dün kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Şiddetli göğüs ağrısı nedeniyle ilk önce Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülen Tatar oradan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi ve ardından da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde Tatar’ın önemli bir kalp damarlarından birinin tıkandığının tespit edilmesinin ardından, hemen anjiyoya alınarak tıkanan damara iki stent takıldı. Tatar’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hala yoğun bakımda…
Hastaneden alınan bilgiye göre Tatar’ın sağlık durumunun iyi olduğu ancak ilk 24 saatin riskli olması nedeniyle 24- 48 saat arası yoğun bakımda kalacağı öğrenildi.  Tatar’ın bir hafta içinde taburcu edilmesi bekleniyor.

Evinde fark edildi…
Tatar’ın yakın akraba ve dostlarından alınan bilgiye göre, evinde spor yaptık sonra aşırı şekilde terlemeye başladığı ve şiddetli göğüs ağrısı olduğu öğrenildi. Rahatsızlanması üzerine Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülen Tatar’ın kalp krizi geçirdiği tespit edildi.

Birçok siyasi ziyarete geldi…
UBP Milletvekili Ersin Tatar’ın kalp krizi geçirerek Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldığını öğren birçok siyasi hastane de Tatar’ı ziyaret etti. Ziyaret eden isimler arasında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, Demokrat Parti Ulusal Güçler Milletvekili Zorlu Töre vardı.

Eroğlu: Formalite olarak yoğun bakımda kalacak 
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Ersin Tatar’ın formalite icabı yoğun bakımda tutulduğunu kalp krizi gibi ciddi olaylardan sonra mutlaka hastaların yoğun bakımda dinlendirilmesi gerektiğinin bilindiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Eroğlu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde dün sabah anjiyo olan UBP Milletvekili Ersin Tatar’ı ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, başarılı bir anjiyo geçiren Tatar’ın ilgili damarındaki pıhtının alındığını, stent takıldığını ve şu anda herhangi bir sıkıntı hissetmediğini kaydetti.
Eroğlu kendilerini memnun eden tarafın Tatar’ın durumunun gayet mükemmel olması ve hayati tehlikenin bulunmaması olduğunu kaydederek, Tatar’ın 3-5 gün dinlenmenin ardından siyasi hayatına geri döneceğine inandığını söyledi.
Ersin Tatar’ın bir müddet kendini yormaması gerektiğini söyleyen Eroğlu, Tatar’ın çok hareketli ve her gününü dolu dolu geçiren bir yapıya sahip olduğunu, fakat bundan sonra kendisine daha rahat bir çalışma ortamı sağlaması gerektiğini ve bu konuda eşine ve yakınlarına büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Gökşin: 5 gün istirahat edecek
Sağlık Bakanı Nuri Gökşin UBP Milletvekili Ersin Tatar’ın sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
YDÜ Hastanesi’ne giderek Tatar’ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Sağlık Bakanı Gökşin basına yaptığı açıklamada, dün sabah göğüs ağrısı şikayetiyle yardım isteyen Tatar’ın bir kalp krizi geçirdiğini ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını açıkladı.
Gökşin olayın aciliyeti ve daha erken müdahaleye olanak sağlamak amacıyla Tatar’ın YDÜ Hastanesi’ne sevk edildiğini söyledi.
Tatar’ın tıkalı kalp damarın açılarak stent uygulaması yapıldığını kaydeden Gökşin, eski Maliye Bakanı’nın durumunun iyi olduğunu ve 5 gün yatakta istirahat edeceğini, gerekli tıbbi açıklamaların YDÜ Hastanesi yetkilileri tarafından yapılacağını kaydetti.
Bu arada Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yanı sıra, UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, Demokrat Parti’den Zorlu Töre ve Süreyya Gürses de Tatar için hastane gelenler arasında yer aldı.

Atun: Herkese selamı vardı
Tatar’ı hastanede ilk ziyaret eden simlerden bir tanesi UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun oldu. Atun ziyaret sonrasında basına yaptığı açıklamada Tatar’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve herkese selam gönderdiğini belirtti.

Ökçün: Sağlık durumu iyi
YDÜ Hastanesi Kalp Merkezi Başkanı Prof. Dr. Barış Ökçün, Tatar’ın şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirildiğini ve burada gerekli tespitler yapıldıktan sonra anjiyoya alındığını kaydetti. Ökçün şu ifadeleri kullandı:
Sağlık durumu iyi. Ancak ilk 24 saatin riskli olması nedeniyle 24- 48 saat arası yoğun bakımda kalacaktır. Bir hafta içerisinde de taburcu edilmesi bekleniyor. 

UBP Milletvekili Ersin Tatar’ı hastanede ziyaret eden isimler arasında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da vardı