Sertoğlu, isyan etti

0
81
Sertoğlu

 

KTFF Başkanı Sertoğlu, “Mağusa Türk Gücü U15 Takımı’na yapılanlara sahip çıkmayan tüm siyasileri kınıyorum. Bu memlekette niye yaşıyoruz ki… Siyaset bu kadar mı acayip, bu kadar mı çıkar üstüne kurulu?” diye sordu ve “Çocuklarımızın yanındayız ve onlara tüm desteği vereceğiz” dedi

Sertoğlu yarın akşam Atatürk Stadı’nda oynanacak U15 final maçına da hiçbir siyasiyi veya protokolden birini davet etmediğini, maça gelseler de kendilerine kupa verdirtmeyeceğini açıkladı. Sertoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri’nin maç yapma izni vermeyen yazısı üzerine “TFF’den bize hayır gelmez” ifadelerini kullandı

 Kıbrıs Rum kesimi ile durumun durgun olduğunu belirten Sertoğlu “30-40 kez yazı yazdık ama bizden zaman istediler. 15 Haziran gibi görüşme tarihi belli olacak ve Zürih’e gideceğiz” açıklamasını yaptı

Tonguç KOTAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu dün basın toplantısı düzenleyerek Mağusa Türk Gücü (MTG) U15 Takımı’nın Türkiye’de uğradığı insanlık dışı haksızlığa isyan etti. Futbol Federasyonu Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısında KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu siyasilere ağır eleştirilerde bulundu.

MTG çocuklarına yapılan büyük haksızlık

Hasan Sertoğlu son zamanlarda gündemi meşgul eden Mağusa Türk Gücü U15 Takımı’nın İzmir’deki turnuvaya alınmamaları konusunda hem siyasilere hem de Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine basın toplantısında ağır eleştiriler yaptı.
Sertoğlu, “15 yaşındaki çocuklara haksızlık yapılırken hiçbir siyasiden bir açıklama gelmedi. Hükümeti, muhalefeti, Cumhurbaşkanı, 2. Cumhurbaşkanı, kimsede tıs yok. Bu memlekette niye yaşıyoruz ki… Siyaset bu kadar mı acayip, bu kadar mı çıkar üstüne kurulu?” ifadelerinde bulundu.
Sertoğlu ayrıca DP Gençlik Kolları’na, bildiri yayımlayarak MTG U15 Futbol Takımı’nın Türkiye’de uğradığı haksız uygulamaya gösterdiği tepkiden dolayı teşekkür etti.

“Siyasilere kupa verdirtmeyeceğim”

Başkan Sertoğlu, yarın akşam Atatürk Stadı’nda oynanacak Yenicami-Doğan U15 final maçına da değinerek vatandaşlara çağrı yaptı. Sertoğlu 15 yaş altı futbolcuların oynayacağı final maçının bir şölen havasında organizasyonla yapılacağını bildirerek Kıbrıs Türk halkını “Türkiye’den ambargoya uğramış” gençlere destek olmaya çağırdı.
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, çocuklarımızın maç yapmasına izin vermeyen bir yazı yazdığını hatırlatan Sertoğlu, “Profesör bir adamın bu yazıyı yazması gerçekten üzüntü vericidir” yorumunda bulunarak yarın akşamki finalin ödül törenine değindi.
Sertoğlu, maç için hiçbir siyasiye ve protokole davetiye göndermeyeceğini, gelirlerse de kupa töreninde protokole kupa verdirtmeyeceğini söyledi.

“TFF bizi hiçe sayıyor”

Sertoğlu, son yıllarda Kuzey Kıbrıs’ı hiçe sayan Türkiye Futbol Federasyonu’ndan KTFF’ye hayır gelmeyeceğini kendilerinin TFF’den para da istemediklerini, sadece gençlerin ve altyapıların birlikte spor yapmasını istediklerini ifade etti.
Sertoğlu kendisinin “Kıbrıs Türkleri için tek çıkış yolunu” işaret ettiği zaman da eleştirilere maruz kaldığını kaydederek, bugün haklı çıktığını üzülerek gördüğünü söyledi.
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’i de eleştiren Sertoğlu, Erzik’in Cebelitarık’ın üyeliğinin ardından açıklama yaparak “Diğer sorunlu ülkelere örnek teşkil etmeyeceğini” söylediğini ve bunun da Kıbrıs Türk futboluna vurulmuş başka bir darbe olduğunu vurguladı.
Sertoğlu, yarından itibaren gerekli girişimlere başlayacağını, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu’yla temas kurup, TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nden randevu talep edeceğini söyleyen Sertoğlu, siyasilerden birilerinin çıkıp bir şeyler söyleyeceğini aksi halde her platformda eleştirmeye devam edeceğini ekledi.

KOP olayı durgun

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu durağanlaşan Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu konusunda ise şunları söyledi:
“Rum tarafındaki ekonomik krizden dolayı olay durgunlaştı. 30-40 kez yazı yazdık. Bizden zaman istediler. Zürih’te buluşacağız ve 15 Haziran’a kadar tarihi belli olacak. Bir noktada bu işin yolu çizilecek.”

Yönetimden milletvekili adayları var

Yaklaşık 2 ayı aşkın süredir sağlık sorunları ve belediye seçimleri dolayısıyla görevinin başında olamadığını hatırlatan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, yokluğunun hissedilmediğini çünkü federasyonda oturmuş, kurulu bir sistem olduğunu kaydetti.
KKTC’de 28 Temmuz’da yapılacak erken genel seçimde milletvekilliği için federasyon yönetiminde bulunan 3 ismin aday olduğunu da açıklayan Sertoğlu, gerek erken genel seçimler, gerekse liglerin tatil olmasının bu kişiler açısından avantajlı bir döneme işaret ettiğini söyledi.
KTFF yönetiminde bulunan, Ali Karavezirler, Av. Enver Baturalp ve Turgay Çağer’in milletvekilliği için aday olacakları öğrenildi. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da adaylık için ismi siyasi kulislerde geçiyor.

 

SERTOĞLU SERT ÇIKTI… Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu siyasilere ağır eleştirilerde bulundu

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL