Plajda şampiyonluk günü

23 Haziran 2013 Pazar | 13:32
Plajda şampiyonluk günü

Lapta’da Oteller bölgesinde dün başlayan sezonun ilk plaj turnuvaları bugün sona erecek. Plaj hentbolu ve plaj voleybolunda ilk gün maçları dün oynanırken yarı final ve finaller bugün oynanacak

Plaj hentbolu ve plaj voleybolunda sezonunun ilk şampiyonları bugün belirlenirken müsabakalara ilginin bugün daha fazla olması bekleniyor

Cemil GARİP

6. Kuzey Kıbrıs Lapta Turizm Festivali kapsamında düzenlenen plaj hentbolu ve plaj voleybolu turnuvalarında ilk gün tamamlandı. Lapta Oteller bölgesinde gerçekleşen müsabakalarda sporcular sezonun ilk plaj turnuvasında kozlarını paylaştılar. Mert Özdeş’in sunuculuğunu yaptığı sezonun ilk plaj hentbol turnuvasında 20 takımyıldızlar ve büyükler olmak üzere dört kategoride yaklaşık 160 sporcu ile mücadele ediyor. 
Lapta Turizm Festivali’nde bu yıl ikincisi düzenlenen plaj hentbol turnuvası tek sahada büyükler ve yıldızlar kategorilerinde gerçekleşiyor. KKTC Hentbol Federasyonu ilk gün olduğu gibi bugün de Lefkoşa’dan sabah saatlerinde turnuva için araç servisi sağlarken turnuvaya gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bazı maçlar bugün tamamlanacak ve yarı finallerin ardından finallere geçilecek.
KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen ve festivalde bu yıl üçüncüsü gerçekleşen plaj voleybolu turnuvasında da şampiyonlar bugün belirlenecek.
Bayanlar, erkekler ve masterler olmak üzere 3 kategoride düzenlenen şampiyonaya 27 takım katıldı. Genel klasmanın 1. etap turnuvası ilk gününde eleme müsabakaları oynanırken bugün de yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmaları oynanacak.
Erkeklerde 12, bayanlarda 10 takımın mücadele ettiği plaj voleybolu turnuvası toplam 48 karşılaşma ile gerçekleşecek. Turnuvada bugün oynanacak yarı final ve final maçları kazılmış 2 set esasına göre yapılacak.
Plaj hentbolu ve plaj voleybolunda maçlar bugün sabah 10.00 itibarıyla başlayacak ve akşam saatlerine kadar sürecek.

Dün oynanan 22 karşılaşmada şu sonuçlar alındı:

Takım A-Takım B Kategori Sonuç
English Club-Akdeniz S.B. Yıldız Bayan(A) 0-2
Darbaz -English Club Yıldız Erkek 1 2-1
Darbaz-Akyön Yıldız Bayan(B) 0-2
English Club-Pepsi Twist Yıldız Bayan(A) 0-2
Darbaz-MAGEM Yıldız Erkek 1 0-2
Darbaz-Şahlan Yıldız Bayan(B) 0-2
Pepsi Twist-Akdeniz S.B. Yıldız Bayan(A) 2-0
English Club-MAGEM Yıldız Erkek1 0-2
Akyön-Şahlan Yıldız Bayan (B) 2-1
English Club-Darbaz Yıldız Erkek 2 0-2
Saçaklılar-Reflex Team Büyük Bayan 2-0
Emtan İnşaat-Absolute Büyük Erkek(A) 2-1
Saçaklılar-Uğurel Garaj Büyük Erkek(B) 1-2
MAGEM-Darbaz Yıldız Erkek 2 2-0
Akyön(A)-Akyön(B) Büyük Bayan 2-1
Emtan İnşaat-Darbaz Büyük Erkek(A) 2-0
Saçaklılar-MAGEM Büyük Erkek(B) 1-2
Absolute-Darbaz Büyük Erkek(A) 2-0
MAGEM-English Club Yıldız Erkek2 2-0
Saçaklılar-Akyön(A) Büyük Bayan 0-2
Uğurel Garaj-MAGEM Büyük Erkek(B) 2-1
Akyön(B)-Reflex Team Büyük Bayan 0-2