Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde yer alan müsabakaların ilk gününü önde tamamlayan Kurtuluş Lisesi ikinci günde liderliği bırakmadı ve hem kızlarda hem de erkeklerde şampiyon olarak çifte zafer yaşadı. İki gün süren yarışlar sonunda kızlarda ve erkeklerde ilk 7’ye kalan okullar finallere yükseldi
Yarışların ikinci gününde pistten 3 yeni rekor çıktı. Kızlar cirit atmada YDK’dan Aysu Yüksekbaş 32,48’lik atışıyla yeni rekora ulaşırken, Kurtuluş Lisesi’nden Hatun Doğan kızlar 300 metre engellide 47,69 ve Kaan Savaşkan erkekler 300 metre engellide 42,07’lik derecelerle yeni rekorların sahibi oldular
Okan KARADEMİR
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselerarası Atletizm Birinciliği Eleme Yarışları dün yapılan ikinci gün yarışları ile tamamlandı.
Atatürk Stadı Tartan Pistinde iki gün süren yarışlar sonunda ilk günü de önde kapatan Kurtuluş Lisesi hem kızlarda hem de erkeklerde şampiyonluğa ulaşarak çifte zafer yaşadı.
Kızlarda Kurtuluş Lisesi 563 puanla birinciliği elde ederken, Levent Kolej 492 puanla ikinci, Namık Kemal Lisesi 431 puanla üçüncü oldu.
Erkeklerde ise Kurtuluş Lisesi 714 puanla şampiyonluğa ulaşırken, Yakın Doğu Koleji 648 puanla ikinciliği, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi de 617 puanla üçüncülüğü elde etti.
Liselerarası Atletizm Birinciliği Eleme Yarışları’nda kızlarda ve erkeklerde ilk 7’ye kalan okullar finallere yükseldiler.
İkinci günde 3 yeni rekor
Yarışların ikinci günü büyük çekişmeye sahne olurken, pistten 3 yeni rekor çıktı.
Kızlarda bu sezon 500 gram ağırlığında atılan cirit atmada Yakın Doğu Koleji sporcusu Aysu Yüksekbaş 32,48 m’lik atışıyla yeni rekorun sahibi oldu.
Geçtiğimiz yıl programa dahil edilen 300 metre engelli branşında ise hem kızlarda hem de erkeklerde yeni rekorlar geldi.
Kurtuluş Lisesi’nden kızlarda Hatun Doğan 47,69 ve erkeklerde Kaan Savaşkan 42,07’lik derecelerle 300 metre engelli de yeni rekorların sahibi oldular.
2. gün yarışlarında alınan sonuçlar
Kızlar
200 m
1.Cebriye Kuşçu KL 27,82
2.Begüm Samir LK 28,33
3.Meliz Deral AML 29,87
800 m
1.Sabriye Atikoğlu KL 2:34,81
2.Esma B. Belet LK 2:41,11
3.Gizem Kubilay NKL 2:44,95
300 m engelli
1.Hatun Doğan KL 47,69 (REKOR)
2.Sadiye Göçeri BEAL 53,85
3.Emine Gül Çetiner YDK 57,33
Uzun atlama
1.Elif Öztürk NKL 4,37
2.Ayşe Kamkam LK 4,21
3.Hasret Özbek AML 4,14
Yüksek atlama
1.Ayşe Kamkam LK 1,35
2.İzel Alemdar AML 1,35
3.Betül Güvercin NKL 1,35