Onlarca kadına hizmet veriyor

0
26
Onlarca kadına hizmet veriyor

 

Duygu ALAN
“Kadını toplumda eşit statüye getirmek” misyonu ile hareket eden Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, bu misyondan yola çıkarak 8 Mart 2009 yılında “Lefkoşa Anneler Merkezi”ni kurdu.
Lefkoşa’da Surlariçi bölgesinde 4 yıldan beri faaliyet eden “Lefkoşa Anneler Merkezi” her yıl onlarca kadına ve çocuğa hizmet veriyor.
Katılımcı kadınlar, çok cüzi rakamlar karşılığında ve bazen ücret alınmaksızın “Lefkoşa Anneler Merkezi”nde hizmet alabiliyorlar.
Birçok alanda hizmet veren “Lefkoşa Anneler Merkezi”nde eğitmenler ise hizmetleri karşılığında merkezden herhangi bir ücret almıyor.

Yok yok
Haftanın her günü faaliyette olan “Lefkoşa Anneler Merkezi”nde; okuma yazma kursu, bilgisayar kursu, İngilizce kursu, Türkçe kursu, matematik kursu, Rumca kursu, kuaförlük kursu koza nakışı-Lefkara işi kursu ve dikiş kursunun yanı sıra diyetisyen, pilates, aerobik dans, rehberlik, psikolog ve söyleşi, psikolojik danışmanlık gibi hizmetler de veriliyor.

Tamamen gönüllü
Başkanlığını Ferdiye Ersoy’un yaptığı “Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği” projesi olan “Lefkoşa Anneler Merkezi” dernek üyelerinden oluşan bir komite tarafından yönetiliyor.
Komitenin başkanlığını, kurulduğu günden beri Deniz Birinci yapıyor. “Lefkoşa Annler Merkezi”nin koordinatörlüğünü ise gönüllü olarak Zekiye Türköz yapıyor.
“Lefkoşa Anneler Merkezi”nde verilen hizmetler, Övgü Keçeci, Birtan Dursun, Betül Peyravi, Hilal Kuş, Siner Erol, Muhammet İkbal Aslan, Cansu T, Ünal G., Halit B., Süleyman T., Fatoş Anter, Ayfer Deniz, Ayşegül Özkan, Cansu Özmert, Emine E., Yekta, Roza, Cennet Ö., Gülhan, İştar Özdemir, Dildar Küni, Ahmet Yılmaz, Yasemin Alan, Zühre Akmanlar ve Ziliha Uluboy gibi birbirinden değerli eğitmenler tarafından üstelikte hiçbir ücret talep edilmeden, tamamen gönüllü olarak veriliyor.

Yeni sezonda yeni binasında
Lefkoşa’da Surlariçi bölgesinde yaklaşık 4 yıldır hizmet veren “Lefkoşa Anneler Merkezi” önceki gün yılın son dersini yaptı.
“Lefkoşa Anneler Merkezi” 2 aylık yaz tatilinin ardından 2 Eylül 2013 tarihinde Lefkoşa’da Arabahmet bölgesinde Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin kendi binasında yeni sezona hizmetlerini arttırarak devam edecektir.

 

“Lefkoşa Anneler Merkezi”, 2 Eylül 2013 tarihinde, yeni sezonda, Arabahmet bölgesinde yeni binasında hizmetlerini artırarak devam ettirecek

 

“Lefkoşa Anneler Merkezi”nde verilen hizmetler saymakla bitmiyor. Birçok alanda kursların düzenlendiği merkez, haftanın her günü hizmet veriliyor