Öfke ile kalktı zararla oturdu

11
Öfke ile kalktı zararla oturdu

Lefkoşa’da Bodamyalı Sokak’ta önceki gün iki genç arasında başlayan tartışma kısa sürede büyüdü ve kavgaya dönüştü.
Polisten edinilen bilgiye göre, Lefkoşa’da Bodamyalı Sokak’ta 2 Haziran 2013 tarihinde saat 21.00 sıralarında zanlı Ekrem Kazak ile zanlı Mehmet Akan arasında kavga başladı ve zanlı Ekrem Kazak, zanlı Mehmet Akan’ı dövdü.
İki genç çıkan kavga sonucu olay yerinden ayrıldı. Bu olaydan 1 saat sonra saat 22.00 sıralarında aynı sokakta yeniden karşılaşan genç yeniden kavgaya tutuştu ve bu kez, zanlı Mehmet Akan, yanında bulundurduğu ve henüz yeri polis tarafından tespit edilemeyen bir bıçak ile zanlı Ekrem Kazak’ı sağ dizinden yaraladı.

Ekrem Kazak ameliyat edildi
Zanlı Mehmet Akan tarafından bıçak ile sağ dizinden yaralanan zanlı Ekrem Kazak, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve orada yapılan ilk yardım müdahalesinin ardından ameliyat edildi.

Kendi kendini de bıçakladı
Ekrem Kazak’ı bıçak ile yaralayan zanlı Mehmet Akan ise olayın hemen akabinde ikamet ettiği evine gitti. Oldukça öfkeli olan genç, sinirlerine bir türlü hakim olamadı ve bu kez, evinde bulunan bir meyve bıçağı ile önce karın boşluğundan ardından sol omzundan kendi kendini hafif yaraladı.

Suç aleti bıçak henüz bulunamadı
Kavga ve yaralama olayının polisin bilgisine gitmesi ile zanlı Mehmet Akan, Lefkoşa’da evinde tespit edilerek gözaltına alındı.
Zanlı Mehmet Akan,  Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, soruşturmanın henüz devam ettiğini ve zanlı Ekrem Kazak’ı yaralayan bıçağın henüz tespit edilemediğini söyledi.

Polis: Zanlı suçunu itiraf etti
Polis, zanlının polise gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini açıkladı. Polis, olayla ilgili halen aranan kanıtlar ve soruşturulması gereken kişiler olduğunu belirterek zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatı: Yeniden ifade alınsın
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Akan’ın avukatı, Mehmet Akan’ın polise gönüllü ifade verdiğinde halen olayın şokunda olduğunu ve sinirlerinin yatışmamış olduğunu öne sürdü. Mehmet Akan’ın yeniden ifadesine başvurulmasını istedi.
Mehmet Akan, 3 gün poliste tutuklu kalacak
Mahkeme, meydana gelen olayın oldukça ciddi olduğunu ve olayın henüz soruşturma aşamasında olduğunu belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.