Muhteşem açılış “ZAZ”dan

28

Tarihi mekan Salamis Antik Tiyatro’yu dolduran hem yerli hem de yabancılardan oluşan hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan ZAZ ismiyle bilinen Isabelle Geffroy, performansı ve  sempatik tavırlarıyla izleyenleri adeta büyüledi. Sanatçı Türkçe olarak iyi akşamlar diyerek başladığı programında sık sık Türkçe olarak izleyenlere teşekkür etti. Antik tiyatroyu dolduran yaklaşık 3000 kişilik dev koronun “Je Veuz” şarkısına  eşlik ettiği ZAZ, büyük coşku yaşattı.  

Açılış konuşması Kayalp’ten
Festivalin açılışında konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, 17 yıl önce festivale başlarken, Mağuysa’yı kültür-sanat yönüyle dünyaya tanıtmak ve Akdeniz’de kendinden söz ettiren bir festival yaratma hedefleriyle yola çıktıklarını, 17 yaşına basan festivalin kurumsallaşan yapısı, uluslararası boyutu ve sanat kalitesi ile tüm Kıbrıs adasının kendi alanında en büyük festivali olduğunu ifade etti. Her yıl yerel sanatçıları da dahil ettikleri festivalde, yerel sanatçıları dünya sanatçılarının kalitesinden aşağı görmediklerini söyleyen Kayalp, halka da seslenerek, “Sizlerin güveni devam etiği sürece Mağusa Festivali Akdeniz’in en güçlü festivali olma yolunda büyümeye devam edecek” dedi.
  “Kabare Kıbrıs” Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Kabare Kıbrıs” oyununu 20-21 Haziran tarihlerinde Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahneleniyor. Toplumda yaşanan manevi değerlerin kirlenmesine karşı duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla ortaya çıkan oyunda, tüm olumsuzluklara karşı bir duruş sergileniyor. Oyunun biletleri Gazimağusa Halkla İlişkiler Birimi’nden ve oyunun girişinden alınabilir. Biletler koltuk numaralı olarak 10 TL fiyatla satılıyor.