Meliz, Rusya’da koşacak

0
17
Meliz

27. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları (Summer Universiade) bugün Rusya’nın Kazan kentinde başlıyorMeliz Redif’in antrenörü Levent Ilgın, “İki yıl önceden daha iyi derece almak için koşacağız” dedi

27. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları (Summer Universiade) bugün, Rusya’nın Kazan kentinde başlıyor.
Milli bayan atletimiz Meliz Redif de bu önemli oyunlarda Türkiye Milli Takımı formasıyla pistte olacak.
Olimpiyatlardan sonra dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen “Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları” 1959 yılından bu yana iki yılda bir düzenleniyor.

Meliz 4×400 metrede koşacak

Meliz, 2011 yılında ilk kez yarıştığı “Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarına” ikinci kez katılıyor.
Milli atletimiz, oyunların 4×400 metre bayrak mücadelesinde bu organizasyonda da Türkiye Milli Takımı’ndaki yerini alacak.
2011 yılında Çin’in Şenzen kentinde yapılan şampiyonada sporcumuzun de yer aldığı 4×400 Kadın Bayrak Takımı, Türkiye rekoruna imza atarak ikincilik elde etmişti. Meliz, 400 metrede ise dokuzuncu sırada yer almıştı.

Ilgın: Hedefimiz en iyi derece
Bu arada, Meliz’in Rusya’daki oyunlarda vereceği mücadele ile ilgili Havadis’e konuşan Levent Ilgın, Meliz’li Türkiye Milli Takımı’nın daha iyi bir derece için piste çıkacağını söyledi.
Ilgın, “İki yıl önce 4×400 metrede ikinci, 400 metrede ise dokuzuncu olmuştuk. Bu yıl sadece bayrak yarışında olacağız. Bu branşta iki yıl önceden daha iyi derece almak için koşacağız” diye konuştu.

SPOR FOTO/MELİZ…Milli Bayan Atletimiz Meliz Redif, Rusya’da yapılacak Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nın 4×400 metre mücadelesinde Türkiye Milli Takımı’ndaki yerini alacak