En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

LTB’de Trafikte Duyarlılığın Arttırılması İçin Yapılması Gerekenler

LTB’de Trafikte Duyarlılığın Arttırılması İçin Yapılması Gerekenler
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadir Fellahoğlu, Trafikte Kazasız Yaşam Derneği’ni  (TRAKAYAD) kabul etti.

Kabulde TRAKAYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sevay ile Kurucu-Onursal Başkanı Taner Aksu da hazır bulundu.

AKSU: “TRAFİK TEK BİRİM ALTINDA TOPLANMALI”

LTB’den verilen bilgiye göre, TRAKAYAD Kurucu ve Onursal Başkanı Taner Aksu kabulde yaptığı konuşmada,  KKTC’de yaşanan ölümlü kazaların bir an önce önüne geçilmesi için trafiğin tek bir birim altında toplanılması gerektiğini söyledi.

Aksu, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi KKTC’de  de bu sistemin sağlıklı ve etkin bir biçimde yürütülmesinin ancak trafik hususunda gereken çağdaş eğitim, denetim ve mühendislik üçlüsüne dayandırılan bilimsel bir altyapı ile mümkün olacağını belirtti.

SEVAY: “TRAFİK SORUNUNU BİLİMSEL YAKLAŞIMLARLA ÇÖZMEK İSTİYORUZ”

TRAKAYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sevay da konuşmasında, amaçlarının ülkedeki trafik sorununa  bilimsel yaklaşımlarla çözüm getirmek olduğunu  söyledi. Sevay trafik sorununu çok ciddiye aldıklarını ve amaçlarının bu soruna günlük ya da anlık çözümler getirmek olmadığını belirtti.

Trafik sorununu çözmek için gönüllü olarak çalıştıklarını ifade eden Sevay, konuyla ilgili girişimler başlattıklarını ve başaracaklarına inandıkları için bu yolda olduklarını vurguladı.

FELLAHOĞLU: “NEREDE BİR MÜCADELE VARSA BEN DE ORADA OLACAĞIM”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ise konuşmasında trafik konusunda duyarlık göstererek bu konuda önemli girişimlerde bulunan TRAKAYAD’ı LTB’de görmekten son derece mutlu olduğunu belirtti.

Fellahoğlu trafik konusunda her zaman duyarlı olduğuna vurgu yaparak, bu konuda  nerede bir mücadele ya da çaba varsa katkı koymak adına orda olmak istediğini söyledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App