“Kral”lar “spor”dan geliyor

0
10
“Kral”lar “spor”dan geliyor

Ülkemiz basketbolunda genç yaşta kendisini kanıtlayarak birçok başarı elden genç yetenek Erdal Özirfanoğlu, çarşamba günü yapılan 2013 Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda da birinci olarak başarı zincirine bir yenisini daha ekledi

Okan KARADEMİR

Basketbolda kendisini kanıtlayan genç yetenek Erdal Özirfanoğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan 2013 Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda da birinci olarak başarı zincirine bir yenisini daha ekledi.
Genç sporcu Erdal Özirfanoğlu, erken yaşta Gönyeli Oşan Basketbol Büyük Erkek takımında forma giyerek 2 sezon boyunca Federasyon Kupası, Süper Kupa ve lig şampiyonluğu yaşamasının ardından, Yenicami’ye transfer olmuş ve iki sezon önce yine bir sezonda 3 kulvarda şampiyonluk sevinci yaşamıştı.
Erdal ayrıca hem gençler liginde hem de okul sporlarında da yıllarca basketbolda şampiyonluk yaşayarak, birçok kez en iyi oyuncu ödülü kazandı.
Sporcu kişiliği yanında, kendisine olan özgüveni, iyi fiziği ve yakışıklılığı ile dikkat çeken Erdal, özellikle arkadaşlarının da desteği ile bu yarışmaya katıldı ve birinci gelerek kendisini bu alanda da kanıtladı.
Geçtiğimiz yıl yapılmayan ancak 2010 yılında da bu yarışmada birinci olan Sami Hamidi de uzun yıllar basketbol oynadıktan sonra fitness sporuna yönelmişti.

Erdal: Çok mutluyum 
2013 Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda birinci olan genç sporcu Erdal Özirfanoğlu, çok mutlu olduğunu ve halen bu büyük sevinci yaşadığını dile getirdi.
Erdal yapmış olduğu açıklamada, bu yarışmaya girerken onu teşvik eden en önemli şeyin okul bursu olduğuna vurgu yaparak, arkadaşlarının da bu konuda kendisine çok büyük destek verdiklerini söyledi. Yarışmaya hazırlık sürecinde çok iyi arkadaşlıklar edindiğini ve bunun yanında özellikle yarışmada ikinci gelen Mehmet Yıldız ile iyi bir dostluk kurduğunun altını çizdi.