En Üst

25 Nisan 2017

Kayıt dışı ekonomide neleri bil(m)iyoruz

Kayıt dışı ekonomide neleri bil(m)iyoruz
Haber İçi Üst

“TÜRKİYE, GÜNEY KIBRIS VE DİĞER OECD ÜLKELERİNDE KAYIT DIŞI EKONOMİ – NELERİ BİL(M)İYORUZ” KONULU SUNUM AVUSTURYALI PROF. DR. FREIDRICH SCHNEIDER TARAFINDAN YAPILDI

TAK-KTTO konferans salonunda saat 11.00’de gerçekleşen sunum öncesi, KTTO Başkan Yardımcısı Seda Yavaş açılış konuşması gerçekleştirdi.

YAVAŞ

Seda Yavaş toplumun tüm kesimleri Türkiye Cumhuriyeti akademisyen ve kamu sektörü temsilcileriyle kayıt dışı ekonomiye karşı mücadeleye devam edildiğini söyledi.

Yavaş, Prof. Dr. Schneider’in bu konudaki çalışmalarının ve tecrübesinin yürüttükleri çalışmalarda yol gösterici olacağını belirterek, Schneider’den katkı almaya devam edeceklerini söyledi.

Schneider’in özgeçmişinin okunmasından sonra sunuma geçildi.

Schneider sunumunda “Kayıt dışı ekonominin teorideki sebepleri”, “Kayıtdışı ekonominin büyüklüğü” ve “Alınacak tedbir ve önlemler” başlıklarına yer vererek katılımcıları bilgilendirdi.

Sunumu Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz, İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Mehmet Metcooğlu ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği yetkilileri de izledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King