Kamera görüntüleri ele verdi

14
Kamera görüntüleri ele verdi

Nadire KRAŞLIOĞLU

Girne ve Lapta bölgelerinde mayıs ve haziran ayları içerisinde hasar vererek çok sayıda markete girip yüklü miktarda nakit para ve çeşitli markalarda sigara ile içki çaldığı tespit edilen Mehmet Dikmen isimli kişi tutuklandı. Dikmen dün sabah saatlerinde “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamaları ile Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis, Kıdemli Yargıç Talat Usar karşısına çıkarılan Mehmet Dikmen aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi temin etti.
Lefkoşa’da yakalandı
Mahkemede ifade sunan polis, zanlı Mehmet Dikmen’in 2013 yılı Mayıs ve Haziran ayları içerisinde Girne ve Lapta bölgelerinde meydana gelen dükkan açma ve hırsızlık suçundan sorumlu tutulduğunu açıkladı. Dikmen’in 7 Haziran tarihinde Lapta’da faaliyet gösteren Gülen Market ve Blue Song isimli iş yerlerine girdiğini belirten polis, söz konusu iş yerlerinden yüklü miktarda nakit para, çeşitli markalarda sigara ve içkileri sirkat edip olay yerinden ayrıldığını açıkladı. Zanlının aynı gün Burç Market isimli iş yerine girdiğini ancak bir şey almadan çıktığını belirten polis, söz konusu iş yerlerinden elde edilen kamera görüntülerinden zanlının eşgalinin belirlendiğini açıkladı. Mehmet Dikmen polisin gün içerisinde düzenlediği operasyonlar sonucunda Lefkoşa’da tespit edilerek mahkeme emri ile tutuklandı.
Suç ortakları aranıyor
Konuyla ilgili mahkeme ifade veren polis, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve olayda Mehmet Dikmen’e yardımcı olan suç ortaklarının olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgiye göre Mehmet Dikmen’e söz konusu suçları işlemekte yardımcı olduğu düşünülen 25 yaşındaki İ.E. ve Ö.D. tespit edildi.
Dikmen, faili meçhul olayların zanlısı
Girne bölgesinde çok sayıda dükkan açma ve sirkat suçunun işlendiğini ancak faillerinin meçhul olduğunu belirten polis, konu suçlarla ilgili araştırma yapılabilmesi için mahkemeden Mehmet Dikmen’in 3 gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadıyla Dikmen’in 3 gün süresince poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.