En Üst

23 Nisan 2017

Kadri: Günde 16 saat çalışacağım

Kadri: Günde 16 saat çalışacağım
Haber İçi Üst

CTP’den yapılan açıklamaya göre Fellahoğlu ve ekibi ziyaretlerde, göreve geldiklerinde hayata geçirilecek projelerini aktardı. İlk bir yılı normalleşme süreci olarak gördüklerini belirten Fellahoğlu, sonraki dört yıllık dönemi de Lefkoşa’da yenilenmeye adayacaklarını kaydetti.
Fellahoğlu, Lefkoşa'nın DP ve UBP siyasi ittifakının yönetim anlayışı sonucunda düşürülebileceği en kötü seviyeye düşürüldüğünü ve bu yapılanları tarihin yazacağını söyledi.

Sürdürülebilir bir yapıdan çok uzakta olan belediyeyi kurtarmak için göreve talip olduklarını kaydeden Fellahoğlu, sorunun yaratıcılarının sorunu çözemeyeceğini belirtti.

Lefkoşa'nın popülist yönetim anlayışının kurbanı olduğu görüşünü ifade eden Fellahoğlu, “bir yandan istihdamlar yapılırken bir yandan da dışarıdan hizmet alımına gidildiğini ve belediyenin tüm uyarılara rağmen göz göre göre batırıldığını” kaydetti.

“GÜNDE 16 SAAT ÇALIŞACAĞIM”

Fellahoğlu, 8 Nisan sabahının, Lefkoşa için umudun yeniden yüreklerde yer alacağı yeni bir dönemin başlangıç tarihi olacağını ifade ederek, “14 aylık kısa süreyi günde 16 saat çalışarak 28 aya çıkaracaklarını” belirtti. LTB için ilk bir yılı normalleştirme süreci olarak planladıklarına işaret eden Fellahoğlu, bu süreçte halka güven veren denk bütçeye sahip, borçlarını yapılandıran ve hizmet veren bir belediye yaratacaklarını vurguladı.

BELEDİYE NASIL KURTARILACAK?

Belediyenin geriye dönük borçları hariç yılda 24 milyon TL açık veren bir bütçesi olduğunu belirten Fellahoğlu, “dışarıdan mal ve hizmet alımını kaldırarak yılda 4.2 milyon, toptancılar halini yeniden Lefkoşa'ya getirerek 3 milyon, belediyenin gelirlerini yüzde 30'dan yüzde 80'e çıkararak 13 milyon, atık ürünlerin satışıyla 1.8 milyon ve reklam panosu ihalesinin gerçek değeri üzerinden yeniden ihale ettirerek 2 milyon lira gelir elde edeceklerini ve beş adımda açığı kapatarak denk bütçe yaratacaklarını” ifade etti.

Ekonomik akıldan uzak bir şekilde belediyenin yüksek faizle borçlandırıldığını ifade eden Fellahoğlu, belediyenin mutlaka yeniden borçlarını daha düşük bir faiz oranıyla yapılandırılması gerektiğini belirtti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King