En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

İspanya’da hızlı tren faciası: En az 77 ölü

İspanya’da hızlı tren faciası: En az 77 ölü
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

 Kaza mahaline giden acil yardım ekipleri vagonların içinde sıkışan bedenlere ulaşmaya çalıştı. Santiago de Compostela şehri yakınlarında meydana gelen kazada 247 yolcuyu taşıyan trenin 13 vagonu da devrildi. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten uzmanların saatte 80 kilometre hızla girilmesi gereken viraja trenin çok daha yüksek bir hızla girdiğine ilişkin verilere ulaştığı ifade ediliyor.

Ülkenin özerk bölgesi Galiçya’da bugün yapılması planlanan milli gün kutlamaları için hazırlıklar devam ediyordu. Santiago de Compostela Belediye Başkanı Angel Curras Fernandez, kaza sonrası ilk açıklamayı yaptı: “Sizin de düşündüğünüz gibi bütün festival etkinlikleri iptal edildi. Cersia ve San Lazaro binaları aile ve kurbanları için açıldı. Oralar muhtemelen kurbanlar için çok amaçlı tesislere dönüşecek. Hükümet yetkililerinin de söylediği gibi hastanelerdeki yaralılar tedavi altında.”

İçişleri Bakanlığı kaynakları da kazayla ilgili bir saldırı olasılığının söz konusu olmadığını açıkladı. İspanya’da hızlı tren hattının hizmete girdiği1992 yılından bu yana ilk kez bu hatta ölümcül kaza meydana gelmiş oldu. İspanya Başbakanı Mariano Rajoy bugün kaza bölgesini ziyaret edecek.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App