İki tırdan 130 kilo tütün çıktı

0
İki tırdan 130 kilo tütün çıktı

Duygu ALAN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde önceki gün 2 tırda yaptığı aramada toplamda 130 kilo gümrüğü ödenmemiş tütün tespit etti.
Tütünleri taşıyan tır araçların şoförleri zanlı Yusuf Yeşilyüz ve Bünyamin Kaya ile konu tütünleri teslim almak üzere olay yerine giden zanlı Erdil Bulut gözaltına alındı.
Gümrüğü ödenmemiş 130 kilo tütünün, KKTC’ye zanlı Yusuf Yeşilyüz ile Bünyamin Kaya tarafından konu tır araçlar ile 23 Ağustos 2013 tarihinde geçirildiği öğrenildi.

İkisi cezaevine gönderildi biri teminatla serbest kaldı
“Gümrüksüz mal tasarrufu ve ithali” suçundan gözaltına alınan zanlılar Yusuf Yeşilyüz, Bünyamin Kaya ve Erdil Bulut dün teminat maksatlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
KKTC’de hiçbir resmi bağı bulunmadıkları öğrenilen zanlı Yusuf Yeşilyüz ile Bünyamin Kaya yargılanıncaya kadar 1 ayı geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
KKTC yurttaşı olduğu tespit edilen zanlı Erdil Bulut ise Ceza Mukayyitliği’ne 5 bin TL nakit para yatırması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek imza atması koşulu ile teminatla serbest bırakıldı.
Mahkeme ayrıca zanlı Erdil Bulut’un davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine emir verdi.