En Üst

26 Nisan 2017

Hristofyas: Ağzını topla

Hristofyas: Ağzını topla
Haber İçi Üst

Politis ve diğer gazeteler Hristofyas’ın II. Hrisostomos’a verdiği cevabın, Hristofyas’ta alışık olunmayan üslupta ve sert olduğunu vurguladılar.

Habere göre, II. Hrisostomos, 1964 Dillirga olaylarında ölen Rumlar için Pazar günü Paşiammo’da düzenlenen anma töreninde, bankalar konusuna değinirken Rum Merkez Bankası Başkan Panikos Dimitriadis’i hedef alarak, Dimitris Hristofyas’a gönderme yaptı.

II. Hrisostomos “Bankacılık konusunda Sayın Hristofyas’ın gerek bankaları gerek kooperatif şirketlerini yerle bir etmeyi başaramayınca bu işi Merkez Bankası Başkanı’na havale ettiğine inanıyorum” ifadesini kullandı.

Bu açıklama üzerine öfkelenen Hristofyas yazılı açıklama yaparak, II. Hrisostomos’un açıklamasının ve adını zikretmesinin kendisini şaşırtmadığını belirtti ve şunları belirtti:

“Genellikle Başpiskopos ağzını açıyor ancak dilinin söylediklerini kontrol edemiyor. Bankalar sorununu, Başpiskopos’un şahsının da dâhil olduğu banka müdürleri ve yetkilileri yaratmıştır.  Başpiskopos artık fakir halk popülizmi yapmaktan vazgeçsin ve işletmeci olarak biriktirdiği milyonlarının bir kısmıyla fiilen yardım etsin. Sabrın da bir sınırı vardır, bu nedenle fakir halkı kışkırtmaktan vazgeçsin.”

Fileleftheros haberi “Hristofyas da, AKEL de Başpiskopos’tan Rahatsız… ‘Ağzını Açıyor, Dilinin Söylediğini Kontrol Edemiyor” başlığıyla aktardı.

Simerini “Duyguların Karşılıklı Olduğu Öfke İlişkisi… Başpiskopos, Hristofyas ve AKEL Birbirlerini Eleştirdi”;

Haravgi “Tahrik Etmekten Vazgeçsin”;

Alithia “Merkez Bankası Başkanı İçin Vahşi Zıtlaşma” başlıklarını kullandı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King