Okullararası Yüzme Birinciliği’nde ilk günü minik kız ve erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu, yıldız erkeklerde Türk Maarif Koleji, yıldız kızlarda ise Yakın Doğu Koleji ilk sırada kapattı. Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yer alan şampiyona bugün yapılacak final yarışları ile tamamlanacak
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen İlkokul ve Ortaokullararası Yüzme Birinciliği dün yapılan yarışlarla başladı.
Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yer alan şampiyona bugün yapılacak final günü yarışları ile tamamlanacak.
Şampiyonada ilk günü küçük kız ve erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu, yıldız kızlarda Yakın Doğu Koleji yıldız erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji önde kapattı.
Yarışmalarda alınan sonuçlar şöyle:
Ferdi dereceler
Minikler:
Kızlar
50 m sırtüstü
1.Pervin Kıryağdı YDİ 44.82
2.Perin Aşıcı YDİ 46.63
3.Ziba Atıgan DEİ 51.20
50 m serbest
1.Perin Asici YDI 40.62
2.Asra Polili YDI 40.85
3.Gökçen Münüroğlu 44.48
100 m kelebek
1.İpek Aksel 1:34.73
2.Marin Fadilooğullari YDI 2:01.29
3.Nermin Ulac 2:01.72
200 m serbest
1.Asra Polili YDl 3:25.25
2.Birsu Bengihan LI 3:48.41
3.Pervin Kıryağdı YDI 3:54.28
200 m karışık
1.İpek Aksel 3:22.82
2.Marin Fadıloğulları YDI 3:40.24
3.Nuket Şehsuvaroğlu DEİ 3:53.67
4 x 100 m serbest
1. YDİ 6:28.93
2. DEİ 6:31.18
Erkekler
50 m sırtüstü
1.Hasan Haloğlu YDİ 44.53
2.Emre Ersoy 44.72
3.Doğu Suyolcu DEİ 46.80
50 m serbest
1.Yusufcan Şensoylu DEİ 39.36
2.Hasan Haloğlu YDI 41.49
3.Emre Ersoy 41.93
100 m kelebek
1.Cahit Bozatlı YDİ 1:42.82
2.Kaan Ahmet Gülay YDİ 1 :54.72
3.Boran Keleş DEİ 2:20.27
200 m serbest
1.Kaan Ahmet Gülay YDİ 3:21.15
2.Osman Seyhun YDİ 3:23.64
3.Yusufcan Şensoylu DEİ 3:34.04
200 m karışık
1.Cahit Bozatlı YDİ 3:33.01
2.Osman Seyhun YDI 3:50.90
3.Doğu Suyolcu DEİ 4:10.74
4 x 100 m serbest
1. YDİ 5:26.58
2. DEİ 7:08.14
3. Lİ 7:26.02
Yıldızlar
Kızlar
50 m sırtüstü
1.İrge Sorun TMK 36.27
2.Gizem Karacaali YDK 39.26
3.Nilgün Bozkaya YDK 47.64
50 m serbest
1.Dila Ay Kocabıyık YDK 30.02
2.İrge Sorun TMK 30.49
3.Basak Bizden YDK 30.92
100 m kelebek
1.llayda Basmacı LK 1:15.53
2.Aysu Altay TMK 1:23.40
3.Mezide Gurcenk YDK 1:49.62
200 m serbest
1.Dila Ay Kocabıyık YDK 2:21.57
2.Dilahan Tezel YDK 2:29.48
3.Aysu Altay TMK 2:39.74
200 m sırtüstü
1. Asrin Bilginer TMK 3:45.60
2. Dilara Günözgür LK 4:22.52
3. İlkay S. Esen LK 4:22.81
200 m kurbağalama
1. Basak Bizden YDK 2:47.58
2. Tutku Dogan TMK 2:58.54
3. Gizem Karacaali YDK 3:31.23
200 m karışık
1.İlayda Basmacı LK 2:41.06
2.Tutku Doğan TMK 2:42.94
3.Dilahan Tezel YDK 2:47.10
4 x 100 m serbest
1. YDK 4:44.26
2. TMK 5:08.48
3. LK 6:38.64
Erkekler
50 m sırtüstü
1.Vedat Bakış ESK 35.74
2.Bugra Buba TMK 37.68
3.Orhan Özyiğit TMK 38.35
50 m serbest
1.Görkem Koyutürk YDK 27.72
2.Emre Vechi TMK 32.18
3.Sade Lutge ESK 33.06
100 m kelebek
1.Ada Selengin TMK 1:23.20
2.Emre Vechi TMK 1:27.62
3.Akan Can ESK 1:33.36
200 m serbest
1.Görkem Koyutürk YDK 2:12.45
2.Kaan Samioez TMK 2:48.42
3.Cem Mirata YDK 2:56.19
200 m sırtüstü
1. Vedat Bakış ESK 2:52.53
2. Kaan Samioez TMK 2:58.27
3. Yılmaz Evre YDK 3:10.98
200 m kurbağalama
1. Halil Öğretmenoğlu TMK 3:34.67
2. Doğay Malek TMK 3:41.46
3. Arkın Çakıcı LK 3:45.93
200 m karışık
1.Ada Selengin TMK 2:58.97
2.Orhan Özyiğit TMK 3:05.53
3.Akan Can ESK 3:23.33
4 x 100 m serbest
1. TMK 4:59.93
2. YDK 5:08.03
3. LK 5:52.47
Takımsal Klasman
Küçük Kızlar
1-Yakın Doğu İlkokulu 1630 puan
2-Dokuz Eylül İlkokulu 1056 puan
3-Levent İlkokulu 446 puan
Küçük Erkekler
1- Yakın Doğu İlkokulu 1290 puan
2- Dokuz Eylül İlkokulu 896 puan
3- Levent İlkokulu 347 puan
Yıldız Kızlar
1-Yakın Doğu Koleji 4152 puan
2-Türk Maarif Koleji 3404 puan
3-Levent Koleji 2085 puan
4-The English School 764 puan
Yıldız Erkekler
1- Türk Maarif Koleji 2828 puan
2- Yakın Doğu Koleji 2106 puan
3- The English Scool 1321 puan
4- Levent Koleji 1227 puan