Halk hükümet kurma görevini bize verdi

29 Temmuz 2013 Pazartesi | 09:26
Halk hükümet kurma görevini bize verdi
Kıbrıs Town Houses

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, seçim sonuçlarında halkın eski hükümet Ulusal Birlik Partisi’nin uygulamalarını kabul etmediğini açık bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Seçim sonuçlarının büyük oranda netleşmesinin ardından basına ilk açıklamasını yapan Yorgancıoğlu, kendilerine oy veren ve vermeyen herkese teşekkür etti.
Yorgancıoğlu, halkın partilerinin düşüncelerini benimseyerek, hükümeti kurma görevini kendilerine verdiğini, hükümeti kurma konusunun önümüzdeki günlerde değerlendirileceğini belirtti.
Şeffaflık, adalet, demokrasi, siyasal iradeye sahip çıkma projelerinin geliştirileceğine işaret eden Özkan Yorgancıoğlu, partilerine oy veren ve vermeyen herkese eşit mesafede duracaklarını ifade etti.
Yorgancıoğlu katıldığı bir televizyon programında şunlara değindi: “Patimiz başarılı bir sonuç aldı herkes kabul etmeli. 28 bir hedefti ulaşmak için çalıştık. 23-26 arasında bir milletvekili bekliyorduk. Halkımız bizi 1. konuma getirdi. Bu dakikadan sonra önemli olan halkımız için nelerin yapılacağıdır. Şeffaf adil gerçekten ülkenin yeniden dönüştürülebilmesi adına insanlarımızı geleceğe taşımak istiyoruz.”
Yorgancıoğlu, koalisyon ihtimali için net sonuçlar ve karmaların ortaya çıkmasını beklemenin gerektiğini söyledi.
Yorgancıoğlu, parti merkez binasında basına yaptığı açıklamada, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Yorgancıoğlu, seçimlere katılım oranı konusunda yaptığı değerlendirmede, Yüksek Seçim Kurulu’nun katılımı yüzde 70 üzeri olarak açıkladığını, bu oranın iyi bir oran olduğunu belirtti. Yorgancıoğlu, yaz ayı ve tatil dönemi olmasından dolayı bu rakamın iyi olduğunu düşündüğünü kaydetti.