Fuhuş operasyonunda 9 tutuklu

95
Fuhuş operasyonunda 9 tutuklu

Nadire KRAŞLIOĞLU
Gönyeli’de faaliyet gösteren İmparator Gece Kulübü’nde düzenlenen polis operasyonunda fuhuş yoluyla kazanç sağlayan ve fuhuşa teşvik ettiği tespit edilen toplam 9 kişi tutuklandı. Dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Hilal Sürer, İsmail Ersoy, Erol Çulha, Ali Yalçın, Alexander Onobevwe Dickson Ojih ile Fatima Zehra Lagnioi, Olga Tarnovskaya, Elena Tovmas ve Sheler İdris, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Soruşturma tamamlandı
Konu ile ilgili soruşturma başlatan polis mahkemedeki ifadesinde, 2 Ağustos 2013 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerince İmparator Gece Kulübü’ne kontrol amaçlı operasyon düzenlendiğini belirtti. Operasyonda gece kulübünde fuhuş yoluyla kazanç sağladığı ve fuhuşa teşvik ettiği tespit edilen 9 kişinin gözaltına alındığını belirten polis, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığına dikkat çekerek tüm zanlıların ileride görüşülecek davalarında hazır bulunması maksadı ile teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme tüm zanlıların pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde karar vererek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dışına çıkışlarını yasakladı. Ayrıca mahkeme fuhuş yoluyla kazanç elde ettiği ileri sürülen Hilal Sürer, Fatima Zehra Lagnioi, Olga Tarnovskaya, Elena Tovmas ve Sheler İdris’in 2’şer bin TL şahsi kefalet imzalamasına, fuhuşa teşvik ettiği ileri sürülen İsmail Ersoy, Alexander Onobevwe Dickson Ojih, Erol Çulha ve Ali Yalçın’ın ise 10 bin TL değerinde şahsi kefalet imzalaması yönünde emir verdi.

 

Gece kulübünde garson olarak çalışan zanlı Hilal Sürer’in cinsel ilişki karşılığı 150 TL para alarak fuhuştan kazanç sağladığı öğrenildi