Fırtına Bitti Ama Etkisi Devam Ediyor !

0
9
Fırtına Bitti Ama Etkisi  Devam Ediyor !

KKTC’yi dünden beri etkisi altına alan fırtınanın şiddetini azaltarak bugün de yer yer devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi Müdürü Fehmi Oktay TAK muhabirine yaptığı açıklamada, bugün rüzgarın çok kuvvetli ve yer yer fırtınamsı eseceğini ancak dünkü gibi fırtına yaşanmayacağını söyledi.

Hava sıcaklığının bugün 18-19 derece santigrat dolaylarında olduğunu ve yarından itibaren tedricen artarak 21-24 dereceye çıkacağını belirten Oktay, hafta içinde de sıcaklığın 21-24 derece dolaylarında seyretmesinin beklendiğini kaydetti.

TOPLAM 52 DOĞAL AFET VAKASI…

Öte yandan Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dünden beri ülke genelinde meydana gelen ve zarara yol açan şiddetli fırtına nedeniyle bugün saat 08.00’e kadar polis ve itfaiye birimlerine toplam 52 “doğal afet” vakası rapor edildi.

Polis açıklamasına göre, şiddetli fırtına sonucu ağaç devrilmesi, reklam tabelalarının yerinden sökülmesi, telefon direği devrilmesi, damlarda bulunan çinko ve kiremitlerin uçması, su deposu, güneşlikler ve benzerlerinin uçması, sera naylonlarının parçalanması, araç üzerine ağaç düşmesi gibi çeşitli zararlar meydana geldi.

Bugün saat 08.00’e kadar polis ve itfaiye birimlerine Lefkoşa ilçesinde 9, Gazimağusa’da 4, Girne’de 9, Güzelyurt ilçesinde 24 ve İskele’de 8 olmak üzere toplam 52 “doğal afet” vakası rapor edildi.