Eski sevgili şiddeti hastanelik etti

9 Temmuz 2013 Salı | 08:50
Eski sevgili şiddeti hastanelik etti
Kıbrıs Town Houses

Duygu ALAN

Lefkoşa’da önceki gün eski kız arkadaşı Gönül Üzeri’yi kendisiyle konuşmadığı gerekçesiyle dövdükten sonra genç kızın serçe parmağını kıran zanlı Gökhan Nergis, gözaltına alınarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Polisin mahkemede verdiği ifadeye göre, zanlı Gökhan Nergis, Lefkoşa’da önceki gün saat 02.30 sıralarında eski kız arkadaşı Gönül Üzeri’yi arabadan zorla indirerek, kendisi ile konuşmadığı gerekçesi ile yol ortasında genç kızı, önce tokatladı ardından tekmeledi.
Öfkesine bir türlü hakim olamayan eski sevgili, daha sonra genç kızın serçe parmağını kırdı.

Soruşturma tamamlandı
Zanlı Gökhan Nergis hakkında soruşturmayı yürüten Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Tural Güneralp, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Gökhan Nergis’in 7 Temmuz 2013 tarihinde meydana gelen “Vahim zarar ve ciddi darp” suçlarından gözaltına alındığını belirtti.
Güneralp, zanlının hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını kaydederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Serbest bırakıldı
Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanarak, bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, Lefkoşa Ceza Mukayyitliği’ne 3 bin TL nakit yatırması ve KKTC vatandaşı bir kişinin 30 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest kalmasına emir verdi.
Zanlı Gökhan Nergis, mahkemenin teminat şartlarını yerine getirdikten sonra ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.