Düzkaya yenileniyor

0
29
Düzkaya yenileniyor

TAKVİYE OLACAK: Forvet hattının iyi olduğunu belirten Özerdem, takımın genel durumunun iyi olmasına karşın fırsatları değerlendirerek orta alan ve defansa takviye yapmayı düşündüklerini belirtti

SİFTAH PEŞİNDE: Oynadığı üç hazırlık maçında galibiyet yüzü göremeyen Düzkaya, bugün 17.30’da Lefke’yi ağırlayacağı maçtan galibiyet bekliyor

 

Hüseyin KÖPRÜLÜ

1. Lig’in güçlü temsilcilerinden Düzkaya yenilenen kadrosu ile 2013-2014 sezonunda Süper Lig’e çıkmak için mücadelesini ortaya koyacak. Geçen sene kadrosunda bulunan bazı kiralık oyuncuların kendi takımlarına geri dönmesi ve as kadrodaki bazı oyuncuların başka takımlara transfer olması sonrasında, yeni bir kadro oluşturma durumuna giren Ozanköy, kiralık oyuncularla takviye için fırsatları değerlendirmek istiyor. Aksel, Sercan, Başak, Erdoğan ve Davut gibi önemli oyuncuların yeni sezonda olmaması ile Düzkaya takımı takviye için kiralık transfer sezonun son gününe kadar girişimlerde bulunacak.

Özerdem: Seviyemizi yükseltmek istiyoruz

Düzkaya Antrenörü Kayhan Özerdem, haftada 5 gün antrenman yaptıklarını belirterek hazırlık maçları ile takımın son durumunu görmek için maç performansına da önem verdiklerini ifade etti.
Özerdem şöyle devam etti: “Takım her geçen gün daha iyiye gidiyor. Antrenmanlar ve hazırlık maçları derken, sezon açılışına en iyi seviyede başlamak istiyoruz. Geçen yıl Süper Lig’e yükselemedik. Ancak bu sezon bunu başarmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız. Bunun için seviyemizi yükselteceğiz.”

“Kadroda değişiklikler oldu”

Geçen sene ilk 11’de oynayan 5 as futbolcuları ile yollarını ayrıldıklarına dikkat çeken Özerdem “Takımı yeniden inşa ediyoruz. Kiralık olan ve diğer as oyuncular ile yolların ayrılması ile sıkıntı yaşadık. Ancak takımı yeniden oluşturma adına onların yerini doldurmak için ayni kalitedeki oyunculara yöneldik, yöneleceğiz. Mehmet Çil’in takıma kazandırılması bizim için çok iyi oldu. Böyle bir golcü oyuncu ile forvet hattında daha güçlü olduk. Halil Deniz de tecrübesi ile bize büyük katkı koyacak. Bekir de şimdiden takımın çok önemli bir futbolcusu oldu. Gelinen son aşamada orta alan ve defansa takviye yapacağız.”

“Sahalarımızın durumu iyi”

Maça sahası ile antrenman sahalarının gayet iyi durumda olduğunu belirten Düzkaya Antrenörü Kayhan Özerdem, birçok takımın saha sıkıntısı çektiği süreçte bu önemli faktörün takımın performansı için olumlu bir etki yarattığını söyledi.

Düzkaya, Lefke karşısında siftah peşinde

Bugüne kadar 3 hazırlık maçı yapan Girne ekibi, galibiyet yüzü göremedi. İlk maçında Karşıyaka’ya 5-1 mağlup olan Düzkaya, Yalova karşısında da sahadan 3-0’lık mağlubiyetle ayrıldı. Son hazırlık maçında Ozanköy ile 1-1 berabere kalan Düzkaya, bugün Lefke’yi ağırlayacak. Düzkaya Stadı’nda Düzkaya-Lefke maçı bugün saat 17.30’da oynanacak.