En Üst

29 Nisan 2017

Diyabet Hastalarına Müjde: ‘Mengüsu’ Üretildi

Haber İçi Üst

TAKVİYE EDİCİ BİR GIDA

Bitkisel karışım yoluyla elde edilen "BVT Mengüsu" adını verdikleri bu sıvının tamamendoğal olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baş, "İçeriğinde zeytin yaprağı, acı badem, ceviz yaprağı, termiye, karadut yaprağı, murt yaprağı, kekik, ada çayı, çemen otu ve ısırgan otu bulunuyor. Ürünümüzü kullanan hastalar, günlük tavsiye edilen 30 ml’lik (1 kapak) dozu akşam yatmadan önce kullanmalılar. BVT Mengüsu, başlı başına bir ilaç olarak düşünülmemeli. Bu yüzden hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılamaz. Takviye edici birgıdadır" dedi.

Prof. Dr. Baş, BVT Mengüsu'nun, diyabet hastalığında insülün kullanım sıklığı ve miktarını zamanabağlı olarak azalttığını aktardı.

YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYOR

BVT Mengüsu'nun hekim kontrolünde olması gereken diyabet tedavisini desteklemek ve yaşamkalitesini artırmak amacı ile geliştirildiğini vurgulayan Baş, bu sıvının, diyabet hastalarının kan lipiddeğerlerinde normalleşmeyi, kan şekerindeki dalgalanmanın önlenmesini, HbA1c değerininkademeli olarak olumlu seyretmesini, diyabetin yarattığı damarsal bozuklukların en az seviyeye indirilmesini ve yaşam kalitesinin artırılmasını sağladığını bildirdi.

Hastalarda özellikle önceden geçirilmiş mide ülseri, sindirim sistemi kanaması ya da gastrit gibirahatsızlıklar varsa kullanımların özel dozlarla yapılması gerektiğini anlatan Baş, emziren vehamile bayanlar tarafından kullanılmasını şimdilik önermediklerini aktardı.

BİTKİLER, DİYABET TEDAVİSİNDE ÖNEMLİ BİR YERDE

Baş, hiçbir kimyasal içermeyen BVT Mengüsu'nun, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan onayla Türkiye’nin 45 ilindeki eczanelerde satışına başlandığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hiç şüphe yok ki; bitkiler, diyabet tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Dünyada 800'den fazla bitkinin diyabet tedavisinde faydalı olduğu bildirilmektedir. Günümüz tıbbında geleneksel sistemlere, özellikle bitkisel ilaçlarla tedaviye ilgi giderek artmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü 2000 yılında hazırladığı raporunda, Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika’da yaşayan insanların yaklaşık yüzde 50'sinin hastalıklarının tedavisi için ilacın yanı sıra alternatif-destekleyici tedavi metotlarından birini kullandıklarını ve bu metotlar içinde en çok kullanılanın da bitkisel takviyeler olduğunu açıklanmıştır. Bunlar arasında zeytin yaprağı, acı badem, ceviz yaprağı, termiye, karadut yaprağı, murt yaprağı, kekik, adaçayı, çemen otu, ısırgan otu gibi bitkilerin de diyabet tedavisi için faydaları belirtilmiştir."

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King