Denktaş: Devleti ayağınıza getireceğiz

0
93
Denktaş: Devleti ayağınıza getireceğiz

Demokrat Parti Ulusal Güçler’in “Büyük Gazimağusa Mitingi” dün akşam Namık Kemal Meydanı’nda gerçekleştirildi. Mitinge katılan kalabalık hep bir ağızdan “Başbakan Denktaş” sloganı atarak genel başkan Serdar Denktaş’ı alana davet etti.

“Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” sloganlarıyla düzenlenen mitingde konuşan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Başınıza değil, devleti ayağınıza getirmek için geliyoruz” dedi.
Denktaş, konuşmasının başında “Geçmişini unutmayan, geleceğe güvenle bakan, toprağa dökülen tere, üretime verilen emeğe, sermayenin yereline, yatırımın çevrecisine saygı duyan, gücünü halktan, imanını haktan, sevgisini vatandan, gururunu bayraktan, kararlılığını atadan, yurt sevgisini kardeşinden, yüzümüzdeki gülümsemeyi sizlerin coşkusundan alan Demokrat Parti Ulusal Güçler’iz biz. Biriz, beraberiz, tek yüreğiz” diyerek, kendisini coşkuyla karşılayan Gazimağusa halkını selamladı.
Denktaş, devleti halkın ayağına getirmek için Başbakanlığa talip olduklarını belirterek, “Ayağınıza gelerek, her bölgenin sorununu çözeceğiz” dedi.
“Üç konuda kendimize çok güveniyoruz” diyen Denktaş, “Sağlık, eğitim ve ekonomi alanlarında ülkemizi sil baştan yeniden yapılandıracağız” dedi.

“Doktor hastanın ayağına gelecek”
Devlet hastanelerinde doktora bakınabilmek için hastaların sabahın çok erken saatlerinde kapıların önünde beklemeye başladığını hatırlatan Denktaş, “Doktoru hastanın ayağına getireceğiz” dedi.
“Küçük işletmelerimizi yıllarca resen vergiyle korkuttular. Ancak bizim iktidarımızda resen vergi tarih olacak” diyen Denktaş, resen vergiyi kaldıracaklarının altını çizdi.
“Bizim iktidarımızda gençlerimiz artık iş arayan değil. İşveren konumuna gelecek” diyen Denktaş, göç kelimesini KKTC’den sileceklerini söyledi.

CTP-BG halkımızı kandırdı
Annan Planı döneminde CTP-BG’nin halkı “çözüm kapıda” diyerek kandırdığını hatırlatan Denktaş, “Umutları yükselterek CTP-BG halkımızı kandırdı, şimdi yine kandırmaya çalışıyor” dedi.

Güçlü KKTC çözümün anahtarı
“Halkımızı Rumların, Avrupa Birliği’nin ve Birleşmiş Milletler’in inisiyatifine bırakmamızı kimse bizden beklemesin” diyen Denktaş, ortaya koydukları “Geleceğin Yol Haritası” programı ile KKTC’yi güçlü konuma getireceklerini ve çözümü bu şekilde zorlayacaklarını söyledi.
Karma oy çağrılarına halkın kulak asmaması gerektiğini söyleyen Denktaş, “Karma oyun ülkenin sorunlarını çözmez. Bu nedenle mühürler meşalenin, DP Ulusal Güçler’in altına” dedi.

Kaşif: Yaktığımız ateş ile geleceği yaratacağız
Mitingde konuşan DP Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili adayı Ahmet Kaşif ise yaptığı konuşmada, değişim ateşi yaktıklarına dikkat çekerek, “Bu yaktığımız ateş ile geleceği beraber yaratacağız” dedi.

“Biz biriz, beraberiz ve tek yüreğiz” diyen Kaşif, “KKTC’nin yönetimine talibiz. Bu yönetimde projelerimizi hayata geçirmek için DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür istiyoruz” dedi.