Demirhan’da Temel Atma Töreni…

0
78
Demirhan’da Temel Atma Töreni...

Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkolulu’na bağlı Demirhan Anaokulu’nda 4 yaş grubu öğrencilerin okul öncesi eğitim göreceği dersliklerin temel atma tören, bugün, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Merhume Ülgen Erülü ile merhum Oktay Erülkü’nün isminin verileceği derslikleri finansmanı Oktay Ali Erülkü Ticaret Limited Şirketi tarafından sağlanacak.

Başbakan İrsen Küçük törende yaptığı konuşmada, Erülkü ailesinin yaşadıkları yöreye yatırım yapmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Küçük, temeli atılan dersliklerin Demirhan’a ve ülke eğitimine hayırlı olmasını dileyerek, Hükümet’in ülkeye yapılan bu türden yatırımları desteklediklerini kaydetti.

Okul inşaası için yapılan yatırımı “geleceğe yapılan bir  yatırım” diye nitelendiren Küçük, çocukların ve gençlerin eğitim kurumlarının çatısı altında güvende olduğunu söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, okul öncesi eğitim kurumlarının yaygınlaşması için Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığ’nın çalışmalar sürdürdüğünü kaydetti.

Küçük konuşmasının sonunda isimleri dersliklere verilecek Ülgen ve Oktay Erülkü çiftine Allah’tan rahmet diledi.

“ANNE VE BABALARININ İSMİNİ YAŞATACAKLAR…”

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan törendeki konuşmasında, Hükümet’in ülke genelindeki okul öncesi eğitim kurumlarını yaygınlaştırmak için çalıştıklarını işaret ederek, yüzde 40 civarındaki okul öncesi eğitim kurumlarının oranını yüzde 100’e çıkarmak için çaba harcadıklarını söyledi.

Erülkü ailesinin anne ve babaları Ülgen ve Oktay Erülkü’nün ismini yaşatmak için bir derslik inşa ettirme projesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurduğunu anlatan Atsayan, Bakanlığın hedefleri doğrultusundaki bu talebi seve seve kabul ettiklerini belirtti.

“Erülkü ailesi bu topraklarda kazandığını yine bu topraklara yatırdı” diyen Atasayan bunun bir vefa örneği olduğunu söyledi.

Atasayan Erülkü ailesine duyarlılığından ötürü teşekkür ederek, vatandaşların ülkelerine yatırım yapmasının önemine dikkat çekti.

Dersliklerin hem eğitim hem de ülke adına hayırlı olmasını dileyen  Mutlu Atasayan, “Burada belki de geleceğin başbakanı, cumhurbaşkanı, bakanları ya da başarılı iş insanlarını yetişecek” ifadesine yer verdi.

IŞISAL

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ise konuşmasında,  Erülkü ailesinin açtıkları süpermaket ile bölgenin gelişimine  katkı sağladığını anımsattı.

Ali ve Kaan Erülkü’nün finansmanı öncülüğünde başlatılan projenin Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla 2 derslik, tuvaletler, çevre düzenlemesi ve oyun grupları olarak hazırlandığını anlatan Işısal, “Derslikler hem okullarımızın hem de bölgemizin gelişmesine katkı sağlayacak” dedi.

Temel atma töreninin gurur verici olduğunu dile getiren Işısal,  maddi durumu iyi olan diğer vatandaşların da okullara yatırım yapmasını istedi.

ÖZTÜCCAR

Şehit Mehmet Eray İlkolulu Müdürü Rağıp Öztüccar ise konuşmasında temel atma töreninin anlamına işaret ederek, Erülkü ailesinin eğitime önem verdiğini dile getirdi.

Öztüccar, söz konusu yatırımın eğitime ciddi katkı sağlayacağını vurguladı.