Boş Çek Yaprağını Çaldı Vatandaşı Dolandırdı!

27 Temmuz 2013 Cumartesi | 12:56
Boş Çek Yaprağını Çaldı Vatandaşı Dolandırdı!
Kıbrıs Town Houses

Polis Basın Bülteni’ne göre, olay Mayıs ayı içerisinde gerçekleşti. Erkan Sökmez’e ait avukatlık bürosunda çalışma masası içerisinde muhafaza edilen Erkan Sökmez adına düzenlenen Vakıflar Bankası keşideli 0794829 seri numaralı boş çek yaprağını çalan Ş.S. (E-35), çek üzerine 120.000 TL meblağ yazıp sahteledi. Zanlı, Lefkoşa’da sakin Dilek Aksoy’u  dolandırmak kastı ile çekin kendisine ait olduğunu söyleyip çekin karşılığında Aksoy’dan 20.000 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin etti.

Bu arada, 19 Temmuz’da Lefkoşa’da gerçekleştirilen sahtekarlıkla para temininin zanlısı E.K (E-23), polis tarafından tespit edildi ve hakkında yasal işlem başlatıldı.

Zanlı, bir şahsın yanına gelerek kendisini bir başkası olarak tanıtarak aracına benzin alacağı bahanesi ile yalan beyanda bulunup 50 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin etmişti.

YANGIN

Gazimağusa'da, dün, çöplüğünün kuzeyinde bulunan Ozan Hakansoy'a ait arazi içerisinde, henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın sonucunda, 32 adet rulo balya tamamen yanarak zarar meydana geldi.

Alsancak’ta ise, dün gece, “ICE “ isimli diskonun park alanı içerisinde bulunan “Munchies” isimli fiberden mamul büfe içerisinde faal durumda bulunan grill makinesinde meydana gelen gaz kaçağından dolayı bir yangın çıktı.

Çıkan yangın sonucu fiber büfe ve içerisinde bulunan iki adet su buzluğu, bir adet kola buzluğu, bir adet mini buzdolabı, bir adet derin dondurucu, bir adet ikili kahve makinesi, bir adet hotdog makinesi, bir adet gril ile sehpası ve çeşitli yiyecek içecek malzemeleri tamamen yandı.

Yangınlar itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, soruşturmalar da devam ediyor.