En Üst

22 Temmuz 2017

Haber Üst

Bir an önce başlamalı

Bir an önce başlamalı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs sorunu çözüm müzakerelerinde yeni dönem görüşme sürecinin bir an önce başlaması gerektiğini belirtti.

Özkan Yorgancıoğlu, Rum Yönetimi Liderliği’ne Nikos Anastasiadis’in seçilmesiyle ilgili açıklamasında, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda yürüttükleri mücadeleyi, yeni dönemde de devam ettireceklerini söyledi.

Yorgancıoğlu, partisinin, Birleşmiş Milletler gözetiminde bugüne kadar yapılan görüşmelerde varılan mutabakatlarla II. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile RumYönetimi eski Lideri Dimitris Hrsitofyas’ın 23 Mayıs, 1 Temmuz uzlaşılarının yeni dönem görüşmelerine zemin oluşturmasını önemsediğini belirtti.

Özkan Yorgancıoğlu, “Birleşmiş Milletler gözetiminde yürütülecek görüşmelerde sorunun tarafları olan Kıbrıs Türk ile Kıbrıs Rum yetkililerine büyük sorumluluk düşmesi yanında, uluslararası aktörlerin tarafları cesaretlendirmesinin de bir gereklilik olduğu apaçık ortadadır” dedi.

Yorgancıoğlu, şöyle devam etti:

“Yeni dönem görüşme sürecinin bir an önce başlaması gerektiğine inanan partimiz, bu süreçte yine üzerine düşen her türlü katkıyı yaparken, bu hassasiyetlerin gözetilmesi halinde sorunun çözümünün daha kolay olacağı inancını taşımaktadır”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App