Benli: Keyifle hizmet veriyoruz

11
Benli: Keyifle hizmet veriyoruz

Gönyeli Belediyesi Yaşlılara Hizmet Birimi, yaşlıların yaşam standartlarını yüksek düzeyde tutmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda periyodik aralıklarla düzenlenen eğlence gezileri 5 hafta boyunca 5 farklı bölgeye gerçekleştirildi.

Yaşlılar Kıbrıs’ı karış karış gezdi
İlgili birimden edinilen bilgiye göre geziler 50’şer gruplar halinde 5 hafta boyunca gerçekleştirildi. Geziler, Kumyalı, Yeşilırmak, Hz. Ömer Türbesi, Hala Sultan Türbesi ve Trodos olmak üzere 5 farklı bölgeye düzenlendi. Yaşlılar, bu geziler sonucunda adayı karış karış gezme imkanına sahip oldu. Geziler sırasında gittikleri yerlerde geçmiş günleri yad etme imkanı da bulan yaşlılar, duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Yaşlıların her türlü ihtiyacı karşılanıyor
Gezilerin yanı sıra, Yaşlılara Hizmet Birimi, üyelerine evde bakım, bahçe temizliği, ev bakımı, acil ihtiyaçların giderilmesi gibi hizmetler sunuyor. Ayrıca yaşlılar belirli periyotlarda Feslikan Dost Kahvesi’ne götürülerek kaynaşmaları sağlanıyor. Feslikan Dost Kahvesi’nde buluşan yaşlılar, sohbet ve birbirleriyle özlem giderme imkanı buluyor.

Benli: Keyifle hizmet veriyoruz
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, Gönyeli Belediyesi bünyesinde 700’e yakın üyeye hizmet veren Yaşlılara Hizmet Birimi’nin faaliyetlerinden büyük keyif aldıklarını ve gurur duyduklarını belirterek gezilerin de bu hizmetlerin bir parçası olduğunun altını çizdi.