En Üst

27 Nisan 2017

Baroni: Gerekirse Türk olurum

Baroni: Gerekirse Türk olurum
Haber İçi Üst

Türkiye'deki taraftarların Brezilyalı taraftarlardan daha fanatik olduğunu belirten Baroni, sarı lacivertli taraftarların kulübe ve futbola büyük bir tutku ile bağlı olduğunu, her maçta tribünlerin dolu olduğunu ve hatta kulüp tarafından istenildiği taktirde taraftarların evlerini dahi satabileceğini dile getirdi.

"BAŞKANLA KONUŞMUŞTUK, TATİLDEN DÖNÜNCE BELLİ OLACAK"
Brezilyalı futbolcu, takımdaki yabancı sayısından dolayı sarı-lacivertli kulüpten ayrılacağı yönünde yöneltilen soruya ise "Başkan ile bir konuşmamız vardı, bu konuşmada eğer kulübün menfaatleri doğrultusunda bir hamle olacaksa benim açımdan bir sıkıntı olmaz demiştim, aramızdaki bu konuşma, yaşadığımız birçok probleme rağmen hiç değişmedi" dedi.

Takımdaki geleceğinin tatil dönüşünde belli olacağını belirten Baroni, "Şimdilik sadece tatilden döneceğim ve neler olacağını göreceğiz. Forma giyebilecek olan yabancı sayısı 5 ile sınırlı fakat takımımızda o formayı giyebilecek daha fazla oyuncu var" şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA BAŞKA KULÜBE GİTMEM"
Türkiye'de ve Fenerbahçe'de mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren Cristian Baroni, saç kesimi ile ilgili yapılan şakaları dahi benimsediği ifade etti.

Brezilyalı yıldız ayrıca, Fenerbahçe ile yolları ayrıldığı takdirde başka bir Avrupa kulübünde forma giymeyeceğini olası bir ayrılıkta yalnızca ülkesi Brezilya'ya döneceğini belirtti.

"ZOR ZAMANLAR GEÇİRDİK"
Kupa kazanmanın kendisi için çalışmanın tanımı olduğunu vurgulayan Baroni, camia olarak zor bir süreç geçirdiklerini fakat buna rağmen bütün kulvarlarda sonuna kadar mücadele ettiklerini belirtti.

Artık önümüzdeki sezon şampiyonluğuna odaklandıklarını belirten sambacı, "Zor zamanlar geçirmemize rağmen Lig'de ikinci olduk, Türkiye Kupası'nı aldık ve Avrupa'da ciddi bir yol aldık. Sezonu kupa ile kapatmak taraftarlar ve bizim için çok önemliydi" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DEKİ FUTBOL İLE BREZİYA'DAKİ FUTBOL ÇOK FARKLI"
İki ülke arasındaki futbol stili arasındaki farklılıklara da değinen başarılı orta saha oyuncusu, ülkesinde daha tekniğe dayalı bir futbol oynanırken Türkiye'deki futbolun daha çok güce dayalı olduğunu ifade etti.

Brezilya'da takımdaki herkesin kendine has özellikleri ve görevleri doğrultusunda maç esnasında taktiksel kararlar verebildiğini belirten Baroni, Türkiye'de ise teknik adamın oluşturduğu tabloya göre oynandığını belirtti. Bu konuda ilk yıllarında çok fazla zorluk yaşadığını vurgulayan Baroni, "Buradaki futbol daha taktiksel, hocanın tablosuna uymazsanız oynayamazsınız" yorumunu yaptı.

"ALEX GÖRDÜĞÜM EN İYİ OYUNCULARDAN"
Brezilyalı oyuncu, vatandaşı olan ve Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılan Alex de Souza'dan da övgü dolu sözlerle bahsetti.

Baroni, "Alex'e saygı duyuyorum ve büyük bir etkisi var üzerimde. Kendisi benim gördüğüm en futbolculardan biri. Buraya geldiğimde kendisi Türk futbolunun idolu konumundaydı, saha ayak bastığı an inanılmazdı. Kendisinden çok fazla şey öğrendiğim bir futbolcu, bana çok fazla yardımı dokundu ve onunla 3 yıla yakın bir süre beraber oynama ayrıcalığım oldu" şeklinde konuştu.

Alex'in takımdan gitmesine üzüldüğünü de belirten Baroni, "Alex bizim kaptanımızdı ve sadece topa dokunuşuyla bile maçın gidişatını değiştirebilirdi. Ayrılmasını hiç istememiştim ve ayrıldığında çok üzüldüm" dedi.

"GEREKİRSE TÜRK VATANDAŞI OLURUM!"
Her oyuncu gibi kendisinin de kadroda olmak ve futbol oynamak istediği dile getiren hala forma giyebilecek durumda olduğunu belirten Baroni ayrıca, "Eğer Fenerbahçe'ye yardımcı olursam Türk vatandaşı da olurum. Evet olurum çünkü Türkler bana gerçekten çok iyi davranıyorlar" şeklinde konuştu.

Türkiye'den ayrılması için hiçbir sebebin olmadığının altını çizen Cristian Baroni, "Şu an için Türkiye'den ayrılmak için bir nedenim yok. 2015 yılına kadar kontratım var ve neler olacağına sonra bakacağız. Buradan ayrıldığım takdirde başka bir Avrupa kulübüne gitmem, ailem için adaptasyon sorunu oluyor eğer ayrılırsam sadece Brezilya'ya dönerim" ifadelerini kullandı.

"SAÇLARIMI BAŞKAN İÇİN KESMEDİM"
Brezilyalı yıldız oyuncu, taraftarlar tarafından sevilen saç stiline Aziz Yıldırım'ın hapse girmesinin ardından karar verdiğini belirtti ve şu sözleri sarfetti:

" 2011 yılında başkanımız tutuklandığında, çok zor zamanlar geçiriyorduk. Bir çok oyuncumuzu kaybettik. Şampiyon olana kadar saçlarımı kesmeme kararı almıştım fakat daha sonra ailem ve herkes çok alıştı" şeklinde konuştu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King