Aysal, Terim’i ikna ederse…

10
Aysal

Galatasaray transferde ağır ama güvenli adımlar atıyor. Stoperde yaşadığı sorunu Lille’in Kamerunlu yıldızı Aurelien Chedjou ile çözdükten sonra sol bek ve ön libero transferine yönelen Cim-Bom çalışmalarına hız verdi.

Kadrosundaki 9 yabancı yüzünden ön libero için yerli alternatifleri öncelikli olarak değerlendirmek zorunda kalan sarı-kırmızılılarda Başkan Ünal Aysal, taraftarı heyecanlandıracak bir açıklamada bulundu. Aysal’ın transferin gözde isimlerinden Nuri Şahin’le ilgili olarak, “Gökhan İnler’e göre gerçekleşme ihtimali daha yüksek bir transfer gibi görünüyor. Hocamız isterse Nuri’yi alabiliriz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Borussia Dortmund’un devre arasında Real Madrid’ten 1.5 seneliğine kiraladığı milli futbolcunun transfer şartlarını bütün detaylarıyla araştıran sarı-kırmızılıların bu transfer için bir hayli umutlu oldukları ifade edildi.

Yabancı kontenjanı dolu

Alper Potuk’u sürpriz biçimde Fenerbahçe’ye kaptırdıktan sonra daha temkinli hareket etmeye başlayan Galatasaray’ın, 24 yaşındaki oyuncuyu ilk planda 1 yıllığına kiralamak istediği kaydedildi.

Fatih Terim’i ikna etmek isteyen Başkan Aysal’ın, tecrübeli hocadan vize alması halinde önümüzdeki günlerde Nuri Şahin operasyonunu başlatacağı vurgulandı. Florya’nın “tamam” demesi halinde Aysal’ın 22 Haziran’daki seçim öncesi bu transferi bitirmesi yüksek olasılık olarak görünüyor. Cim-Bom, Nuri’yi renklerine bağlarsa yabancı kontenjanında yaşadığı krizi de bir nebze olsun aşmış olacak.