En Üst

27 Nisan 2017

Ali Gürbüz’e doping şoku

Ali Gürbüz’e doping şoku
Haber İçi Üst

Güreşlerden sonra alınan numuneler Köln'deki Doping Araştırma Merkezi’ne gönderildi.

Yapılan ilk tetkikler sonucu Gürbüz'de doping maddesi tespit edildi.

Ancak bu karara itiraz eden Ali Gürbüz dizinden ameliyat geçirdiğini ve sonuçların bu sebepten pozitif çıkmış olabileceğini belirterek yeni bir tetkik istedi.

Köln'de yapılan 2. kontroller neticesinde doping maddesinin, Gürbüz'e yapılan ameliyat ile bir ilgisi olmadığı deklare edildi.

Doping olayının resmileşmesi ile birlikte altın kemer alınan numuneleri temiz çıkan finalist İsmail Balaban'a verilecek.

Ali Gürbüz'e 2 yıl spordan men cezası verilmesi bekleniyor.

BAŞKAN DA RESMEN AÇIKLADI
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ali Gürbüz'de doping çıktığını doğrulayan Sedefçi, altın kemer ile verilen 30 bin 250 liralık para ödülünün geri alınacağını söyledi.

Öte yandan Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı da, Ali Gürbüz'ün doping yaptığının tespit edildiğini açıkladı.

DEDESİ: DOPİNG ALDIYSA ASLA AFFETMEM
Ali Gürbüz'de doping tespit edildiği yönündeki iddialara dedesi Mehmet Öztürk, "Eğer iddialar doğruysa, Ali bilerek böyle bir şey yaptıysa, onunla konuşmam, asla affetmem" dedi.

Torununa komplo kurulduğunu iddia eden Mehmet Öztürk, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nden önce alınarak Köln'e gönderilen numunelerin temiz çıktığını söyledi. Güreşlerin hemen ardından alınan numunelerin ise pozitif çıktığını hatırlatan Öztürk, "Ortada bir çelişki var. Önce alınan numunede bir şey bulunmuyor. Ancak sonra alınan ve aynı merkeze gönderilen numunelerde doping bulunuyor. Bu hiç inandırıcı değil. Ortada oynanan bir oyun var, biz bu oyunu bozmak için her türlü yasal yola başvuracağız" dedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King