En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

Alaniçi’nde ağıl sorun

Alaniçi’nde ağıl sorun
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Alaniçi köyünde bulunan ağıl bölgesine elektrik ve su bağlanmaması nedeniyle birçok hayvancı, küçükbaş ve büyükbaş hayvanları köy dışına taşıyamadı. Yaklaşık üç bin küçükbaş ve büyük baş hayvanın bin 500’ü hala köy içinde.

Havadis’e konuşan Alaniçi muhtarı İbrahim Tankı, ağıl bölgesinde yaşanan su, elektrik sorunu nedeniyle birçok hayvancının küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını köy dışına alamadığını söyledi. Tankı, ayrıca bu nedenle büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını ağıl bölgesine taşıyan hayvancıların da tekrardan hayvanlarını köy içerisine taşımasından korktuğunu belirtti.

Yol sorunu
Ayrıca Alaniçi ağıl bölgesinde yol sorunu da yaşanıyor. Bazı bölgelerde toprak yol bile bulunmazken bazı yollar ise kullanılamayacak durumda. Özellikle yağmurlu günlerde traktörler bile bu yollarda gitmekte zorlanıyor. 

Muhtar isyan etti…
İlgili her merciye durumu aktardığını belirten Alaniçi muhtarı Tankı, hiçbir yetkilinin konu ile ilgilenmemesinden yakındı. Tankı şu şekilde konuştu:
“Ağıl bölgesinin tam ortasında hem üreticinin hem de köy halkını kullanımda olan su kuyusu var. Ancak elektrik bağlanmaması nedeniyle üretici bu suyu kullanamıyor. Üç aydır havuz istiyoruz yapıladı. Havuz yapılması ile buradaki su üreticiye dağılacak. Dörtyol, Korkuteli, Mornekeşe, Yeniboğaziçi, Akova, Yıldırım, Nergisli Sütlüce tüm köylerin ağılları köy dışında. Peki biz neyiz?”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App