A. Coşkun için bir umut!

0
68
A. Coşkun için bir umut!

 

Lapta yönetimi Ahmet Coşkun ile görüşerek oyuncuyu gözden çıkartmadıklarını belirtirken A. Coşkun da, “Kulübümün menfaati ayrılmamı gerektiriyorsa kabul ederim” dedi. Bunun üzerine Doğan’a ödenen 35 bin sterlin ve Fırtına’nın değeri karşılığı bonservis ücreti olarak belirlendi

Yenicami ile yapılan pazarlıkta Ahmet Coşkun için, 120 bin TL+kiraya verilecek genç stoper ve A.Coşkun’un Lapta’dan alacağı olan 4 bin TL’nin ödenmesi teklif edildi. Yenicami yöneticisi Muharrem Özseyfiler, Lapta yönetimine, anlaşmanın olmayacağını söylese de sponsor bulunması durumunda Yenicami Ahmet Coşkun’u alacaK.

Doğan Türk Birliği altyapısından yetişen, ancak yönetimin tüm iyi niyetli çabalarına rağmen Ahmet Coşkun’un “olmazsa olmazı” konumundaki “iş talebini” karşılayamaması, buna mukabil, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un, Ahmet Coşkun’u belediye bünyesine alma taahhüdü vermesi ile genç oyuncu Lapta takımına transfer olmuştu.
Bir ara futbolu bırakma noktasına gelen ve “yılan hikayesine” dönen Ahmet Coşkun transferi, 2011-12 futbol sezonunda, Lapta’nın A. Coşkun’a karşılık, Doğan’a; 35 bin sterlin + stoper Fırtına’yı vermesi ile sona ermişti. Sabri ve Raif gibi futbol anlayışı üst düzey olan futbolculardan kurulu Doğan Türk Birliği’nin “atom karıncası” konumunda olan A. Coşkun, Lapta’ya transferi sonrası daha fazla sorumluluk almaya başladı. Ve takımını rakip ceza alanına taşıyan, pozisyon üreten “organizatörü” oldu. Lapta’nın beklenmedik bir şekilde geçtiğimiz sezon 1. Lige düşmesi, şampiyonluğa oynayan takımların, Lapta’nın yıldızı A.Coşkun’u kadrolarına katmak hususunda harekete geçirdi.

Ahmet Coşkun gözden çıkarılmadı

Lapta yönetimi öncelikle, transferinin “gözden çıkartmak” anlamında değerlendirilmemesini istediği A. Coşkun’un görüşünü aldı ve kendisine, Süper Lig’e layık bir futbolcu olduğu için böyle bir tasarrufa gidilmek istendiği belirtildi.
A. Coşkun’un, “Kulübün menfaatleri ayrılmamı gerektiriyorsa kabul ederim” demesi üzerine de yönetim futbolcu için, Doğan Türk Birliği’ne ödenen 35.000 sterlin+Fırtına’nın değerini, transferde baz alınacak ücret olarak benimsedi.

İlk görüşmeden sonuç çıkmadı

Ahmet Coşkun’a ilk talip olan takımlardan Kaymaklı’nın girişimi, sadece “niyette” kaldı, ilerlemedi. Yenicami ile ilk başlarda önemli mesafe kat edildi. Lapta Sportif Direktörü Murat Aktuğ ve Yenicami yöneticisi Muharrem Özseyfiler’in, A.Coşkun transferini masaya yatırdıkları ilk toplantıda, Aktuğ’un 135 bin TL istemesine mukabil, Özseyfiler 35 bin sterlin önerdi. Aktuğ’un, transferi zora sokmak niyetinde olmadığını dile getirmesi ve üstelik anlaşmayı sağlayacak asgari müşterekte birleşmeyi arzu ettiğini belirtmesine rağmen, görüşmeler bir süre tıkandı. Bu süreç içerisinde gündeme gelen Yenicami-A.Coşkun görüşmelerinde ise A.Coşkun’un görüşmeye açık ilk talebi 60.000 TL oldu.

A. Coşkun: 120 bin TL+stoper+ 4 bin TL

Yenicami transfer görüşmelerinin ikinci raundunda, Lapta’nın karşısına şu teklifle çıktı: 120.000 TL+ kiraya verilecek genç bir stoper ve A.Coşkun’un Lapta’dan alacağı olan 4 bin TL’nin, kendileri tarafından ödenmesi.
Yenicami, prensip anlaşması sağlanan bu teklifleri için 25 Haziran 2013 Salı gününe kadar mühlet istedi. Ancak, Muharrem Özseyfiler daha sonra Murat Aktuğ’a, anlaşmanın hayata geçemeyeceğini bildirdi. Ve bu suretle de yapılan transfer görüşmeleri, fikir alış-verişinden öteye gitmedi.

Sponsor bulunursa transfer gerçekleşebilir

Ahmet Coşkun’un transferi ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan Yenicami’nin önde gelen ismi Abdullah Uluçam, yapılan transferlere çok para harcandığını ve bir yabancı alıp transferi kapatacaklarını belirtirken yine de, bir sponsor bulunması halinde, Ahmet Coşkun’un transfer edilebileceğini söyleyerek, bir yerde de bu transferle ilgili kapıyı sonuna kadar kapatmamış oldu.