7 yıl hapis

0
458
7 yıl hapis

 

İKİSİ YEDİ YIL BİRİ ALTI YIL HAPİS YATACAK… Ercan Devlet Havaalanı’nda geçtiğimiz yıl valizinde 15 bin Euro değerinde 752 paket Bonzai ile çıkış yapmak isterken yakalanan Münür Orçun Bolcanlı ve uyuşturucuyu Güney’den ithal eden Kaan Ekrem Şatıroğlu 7 yıl, suç ortakları Mustafa Ercafer ise 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı

ADAM MI ÖLDÜRDÜK… Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına tepki gösteren ve ağlayan sanık yakınları, “Adam öldürene bu kadar ceza verilmedi. 7 yıl hapislik cezası mı olur? Sanki adam mı öldürdüler” diyerek bağırıp, çağırdılar

DERS NİTELİKLİ… Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, “Birçok suçun tetikleyicisi uyuşturucu” ifadesini kullanarak, bu suçu işleyenlere ağır cezalar verilmesi gerektiğini, suça eğilimi olanlar için de ağır cezaların caydırıcı etki yaratacağını vurguladı

Havadis-ÖZEL
Ercan Devlet Havaalanı’nda geçtiğimiz yıl valizinde 15 bin Euro değerinde 752 paket Bonzai ile çıkış yapmak isteyen Münür Orçun Bolcanlı 7 yıl, uyuşturucuyu Güney’den ithal eden Kaan Ekrem Şatıroğlu 7 yıl ve Mustafa Ercafer 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde alma, verme, tasarruf, ihracata teşebbüs” suçlarıyla yargılanan Münür Orçun Bolcanlı, Kaan Ekrem Şatıroğlu, Mustafa Ercafer aldıkları uzun süreli hapislik cezasının şokunu yaşadı.
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu, huzurunda görüşülen davada iddia makamı Başsavcılık adına Aliye Özçınar ve sanık avukatları hazır bulundu.

“Adam öldürene bu kadar ceza verilmedi”Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına tepki gösteren ve ağlayan sanık yakınları, “Adam öldürene bu kadar ceza verilmedi. 7 yıl hapislik cezası mı olur? Sanki adam mı öldürdüler” diyerek bağırıp, çağırdılar.

Gazi: Uyuşturucu ticareti yapanlara ağır cezalar verilmeli
Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, sanıkları kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.
Gazi, sanıkların işledikleri suçların çok ciddi ve vahim olduğuna vurgu yaparak, “Küçücük ülkemizde bu tür davalar mahkemelerin gündeminde önemli bir yer alıyor. Bu illet, tüm toplumları tehdit ettiği gibi ülkemizde de tehdit oluşturuyor” dedi.
Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, uyuşturucu suçlarına karşı etkili önlem alınması gerektiğine işaret ederek, uyuşturucu suçlarının diğer suçlara geçişte basamak olduğuna vurgu yaptı.
Gazi, kamu yararı dikkate alınarak özellikle uyuşturucu ticareti yapanlara ağır ceza verilmesi gerektiğini ve verilecek cezanın bu tür suçlara tevessül edenlere de caydırıcı nitelikte olması gerektiğini açıkladı.
Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, Kaan Ekrem Şatıroğlu’nun 2 kilo 287 gram 480 miligram yani 752 paket Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye ithal ettiğini ve Münür Orçun Bolcanlı’nın KKTC’den İstanbul’a ihraç etmeye teşebbüs ederken havaalanında yakalandığına dikkat çekti.
Gazi, Münür Orçun Bolcanlı’nın 5 bin TL karşılığında uyuşturucuyu teslim aldığını İstanbul’a götürmek üzere ihraç etmeyi kabul ettiğini açıkladı.

Önceden planladılarKıdemli Yargıç Nüvit Gazi, 15 bin Euro değerindeki 752 paket Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin, 2 kilogram 287 gram 480 miligram maddenin külliyetli bir miktar olduğuna vurgu yaptı.
Gazi, sanıkların bu suçu önceden planladıklarını ve Güney Kıbrıs’ta Hakan Murat Şatıroğlu’nun teklifi ile hiç tereddüt etmeden bu suçları gelir elde etmek için kabul ettiklerini açıkladı.
Gazi, uyuşturucu ticareti yapıp, gelir elde etmeye çalışan kişilere mahkemenin hoşgörü ile bakmasının mümkün olmadığını belirtti.

Islah olmadı
Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, 29 yaşındaki Münür Orçun Bolcanlı’nın 6 Ekim 2010 tarihinde Hint keneviri yetiştiriciliğinden 6 ay hapis cezasına çarptırıldığını ancak ıslah olmadığını, Ekrem Şatıroğlu’nun ağabeyi Hakan Murat Şatıroğlu’nun isteği ile bu suçu işlediğini, sanık Mustafa Ercafer’in ise benzeri iki davası olduğuna dikkat çekti.
Gazi, Münür Orçun Bolcanlı ve Kaan Ekrem Şatıroğlu’nu 7 yıl ve Mustafa Ercafer’i ise 6 yıl hapis cezasına çarptırmayı uygun ve adil bulduklarını açıkladı.


Münür Orçun Bolcanlı, Kaan Ekrem Şatıroğlu ve Mustafa Ercafer’e hapis cezası verildi