30. yıla özel açılış

8
30. yıla özel açılış

KTSYD’nin kuruluşunun 30’uncu yıl dönümü olan 30 Haziran’da, yenilenen merkez binanın açılışı da gerçekleşti. Göçmenköy’deki merkezin açılışına KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da katıldı

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği tarafından bir yılı aşkın süredir yapımı süren merkez bina inşaatının açılışı dün akşam gerçekleşti. KTSYD’nin kuruluşunun 30’uncu yıl dönümü olan 30 Haziran’da yapılan merkez bina açılışı Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz tarafından yapıldı.
İçerisinde 130 kişilik seminer salonunun bulunduğu KTSYD Genel Merkez’inde bir sosyal aktivite odası, Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından donatılan iletişim odası bulunuyor.
Genel merkezin açılışına devlet ve hükümet yetkilileri, spor camiasının seçkin davetlileri, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Naci Arkan yanında, Kıbrıs Spor Yazarları Birliği (EAK) temsilcileri ve KTSYD üyeleri katıldı.
Açılış töreninde konuşan KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, kurumsallaşma yolunda tesisleşmenin önemine dikkat çekti.
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da yaptığı konuşmada KTSYD Merkez Binası için projenin kendisine ilk geldiğinde daha basit ve mütevazi bir bina hayal ettiğini, bugün şahane bir tesis gördüğünü belirtti.
KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu yaptığı konuşmada 30 yılda güzel bir binanın yapılmasına şahit olduklarını belirtti. Eroğlu KTSYD üyelerinin rahatlıkla çalışabileceği bir tesis kazandığını belirtirken emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.