En Üst

24 Nisan 2017

3 gümrük memuru açığa alındı

3 gümrük memuru açığa alındı
Haber İçi Üst

 

Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ne bağlı antrepolarda yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığına ilişkin ihbarları değerlendirmek üzere bugün Başbakanlık’ta gerçekleştirilen toplantıda, ilgili antrepolarda görev yapan Hüseyin Eligön, Yusuf Akgüç ve Nesrin Öner’in hakkında soruşturma başlatılmasına ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar bu görevlerinden el çektirilmesine karar verildi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde basın yayın kuruluşlarında yer alan ve Maliye Bakanlığı Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ne bağlı antrepolarda yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığına ilişkin gelen ihbarları değerlendirmek üzere bugün Başbakanlıkta bir toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.

Başbakan İrsen Küçük’ün başkanlığındaki toplantıya Maliye Bakanı Ersin Tatar, Başbakanlık Müsteşarları, Maliye Bakanlığı Müsteşarı ve Personel Dairesi Müdürü’nün katıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

“Toplantı sonucunda, konunun aciliyetine binaen, Kamu Görevlileri Yasası’nın 102. maddesi gereğince ilgili antrepolarda görev yapan Hüseyin Eligön, Yusuf Akgüç ve Nesrin Öner’in hakkında soruşturma başlatılmasına ve soruşturmanın selameti için adı geçen kamu görevlilerinin soruşturma sonuçlanıncaya kadar bu görevlerinden el çektirilmesine karar verilmiştir.

Aynı toplantıda ayrıca, medya kuruluşlarında yer alan haberler ve ihbarlar değerlendirilerek ‘Akaryakıt’a Yönelik Kaçakçılıkla Mücadele Komitesi’ oluşturulması kararı da üretilmiştir.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King