10 gazeteciye Hizmet Onur Ödülü

12 Temmuz 2013 Cuma | 09:49
10 gazeteciye Hizmet Onur Ödülü
Kıbrıs Town Houses

Bertuğ TOPAL

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), Kıbrıs’ta bir Kıbrıslı Türk’ün yayımladığı ilk gazete “Saded”in anısına kutlanan 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle resepsiyon düzenledi.
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan Sibel Siber ve bakanların katıldığı resepsiyona basın emekçileri yoğun ilgi gösterdi.
Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Lokali bahçesinde yer alan resepsiyonda, 10 gazeteciye, gazetecilik Hizmet Onur Ödülü plaketleri de verildi.
Birlik yönetim kurulu kararıyla gazetecilik Hizmet Onur Ödüllerini, bu yıl, “Adnan Işıman, Beraat Mustafaoğlu, Hasan Kahvecioğlu, Hatice Tunga, Muazzez Seldağ, Mustafa Doğrusöz, Mustafa Gürsel, Sevgül Uludağ, Taylan Kav ve Tülin Ural” aldı.
Gazeteciler Birliği’nden verilen bilgiye göre, gazeteciler yanında protokole mensup kişilerin de davet edildiği 11 Temmuz Basın Günü resepsiyonunda, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven ve genç gazeteciler adına Ayşe Güler konuşma yaptı. Gecede genç gazetecilerin katkılarıyla hazırlanan bir de kısa film gösterildi. Resepsiyonda LTB Orkestrası sanatçıları Reşat Kortan ve Münevver Sakar dinleti sundu.

Güven: Artık siyasilerden bir şey istemiyoruz
Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven yaptığı konuşmada her yıl olduğundan farklı olarak bu yıl siyasilere söz vermeyeceklerini bunun nedenini ise hem yaklaşan seçimler hem de bu gecede kendilerinin konuşmak istemeleri olarak gösterdi.  “Artık siyasilerden açıklama yapmalarını ya da yasalar çıkarmalarını istemeyeceğiz sadece mevcut yasaları uygulasınlar yeter” diyerek sitem eden Güven, bunun dışında siyasilerden herhangi bir beklentilerinin olmadığını belirtti.