1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı

12
1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı

Bora, TMT’nin 55’inci, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın (GKK) 37’nci, Kıbrıs’ın Fethi’nin 442’nci yıldönümü nedeniyle bugün bir kutlama mesajı yayınladı.

Yılmaz Bora, “Kıbrıs Türkü’nün yarım asırdan fazla savunduğu ulusal bir hedefi ve haklı olarak kurduğu bağımsız bir devleti vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Milli Güvenlik Kurulu’nca da belirlenerek karar bağlanan bu hedeften asla vazgeçilemez” dedi.

Dernek Başkanı Bora, Kıbrıs Türk halkının geçmişte sergilediği ulusal birliği ve beraberliği aynı kararlılıkla ortaya koyması gerektiğini ifade ederek, “Bugün buna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.  Son dayanağımızın anavatanımızla olan beraberliğimiz ve KKTC’nin varlığıdır” ifadesine yer verdi.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANARIZ”

Mücahit Komutanları Derneği de 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Mücahit Komutanları Derneği Genel Başkanı Gözkamaş Ergüneş, Kıbrıs’ın Osmanlılar tarafından fethinin 442’nci, TMT’nin kuruluşunun 55’inci ve GKK’nın 37’nci kuruluş yıldönümünü kutladıklarını ifade etti.

Ergüneş, şehitleri rahmetle andıklarını dile getirdi.

“TOPLUMUN TÜM KATMALARI OLARAK ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

KKTC Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkan Ahmet İşcan, Kıbrıs Türk halkının bugünlere kolay gelmediğini vurgulayarak, her vatandaşa düşen görevler olduğunu hatırlattı.

KKTC’nin bağımsızlığın ve özgürlüğün sembolü olduğuna işaret eden İşcan, gün nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

İşcan mesajında “Toplumun tüm katmaları olarak elimizi taşın altına koymalı, ülkemizin makus talihini tersine çevirebilmek için ekonomik direniş göstermeliyiz” ifadesine yer verdi.

“GKK’NIN TÜM PERSONELİNİ VE MUKAVEMETÇİ MÜCAHİTLERİ KUTLARIM”

Öte yandan Emekli Mücahitler Derneği de gün nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Dernek Başkanı Mehmet Salih Direktör şehitleri rahmetle andıklarını dile getirerek, “Başta GKK olmak üzere tüm personeli ve mukavemetçi mücahitleri kutlarım” dedi.