Spor

Zürih buluşması 24 Ağustos’ta


 

 KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da genel kuruldaki konuşmasında, KOP ile UEFA ve FIFA temsilcileri huzurunda yapılacak görüşme için 24 Ağustos’ta Zürih’e gidileceğini, 1 Eylül’de ise UEFA’nın kendilerine bir metini sunacağını, 15 gün sonrasında ise metni genel kurulun onayına sunulacağını açıkladı

Futbol Federasyonu, 1 Haziran 2012 ile 30 Nisan 2013 dönemine ait kesin hesaplarını kamuoyu ile paylaştı ve ilgili dönemi artıda tamamladığı görüldü. Gelirler ile giderler arasında 265 bin TL’lik kar ile dönem tamamlanırken, kasada kalacak nakit para 120 bin TL olarak açıklandı

KTFF Olağan Mali Genel Kurulu’na katılan yeni Spor Bakanı Asım İdris de konuşma yaptı. İdris konuşmasında, gençlerimizin önünü açmak için yapacaklarını açıklarken, “Bu işler nutukla olmaz hukukla olur” dedi

Futbolda Süper Kupa maçı 21 Eylül’de oynanacak. Gelecek sezon startı ise 28 Eylül’de verilecek. Kıbrıs Kupası 65 bin TL karşılığı Pepsi sponsorluğunda yapılacak. Futbolda transfer dönemi ise yarın resmen başlayıp 31 Temmuz’a kadar sürecek

Tonguç KOTAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 2012-2013 Futbol Sezonu Olağan Mali Genel Kurul toplantısı yapıldı. KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen genel kurula Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris ile 42 üye kulüpten 30’u katıldı.
Divan başkanlığını Mağusa Türk Gücü Başkanı Altunay Fahri’nin yaptığı genel kurulda sekreterlikleri ise Hasan Besim ile Mustafa Aktuğ yaptılar.
Genel kurulda mali ve faaliyet raporları oy birliği ile kabul edilirken 1 Haziran 2012 ile 30 Nisan 2013 dönemine ait kesin hesaplar da kamuoyu ile paylaşıldı. Federasyon ilgili dönemler arasındaki gelir gider fazlalığını 265 bin TL artıda tamamladı. Yine ayni tarihler arasındaki alacak-borç nakit dökümünde federasyon kasasında 120 bin TL bulunduğu belirtildi.

İdris: Bu iş nutukla değil, hukukla çözülür

Genel kurula katılan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris önemli açıklamalar yaptı.
İdris, “Popülist davranmayacağız. Seçimlerin belli bir dönemine kadar rahat olmayacağız. Büyük zorluklarla görevi devraldık. Devletin havuzunun elektrikleri kesik, yarın tesislerde kesilebilir. Önlem almaya çalışıyoruz. Daha iyiye gitmek için zemin hazırlıyoruz.
Bildiğiniz gibi Akdeniz Oyunları konusunda, Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu bir karar yoktur. Gördüklerimiz gerçekten üzüntü verici. Gidilmesini isterdim, ama bu şekilde olmasına üzüldüm. Bu işler nutukla olmaz, hukuk çerçevesinde olur. Bu olayı muhakkak Uluslar arası Hukuka taşıyıp çözmeliyiz” diye konuştu.

Sertoğlu: 24 Ağustos’ta Zürih’te buluşacağız

Olağan mali genel kurulda konuşan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, KOP ile Zürih’te yapılacak resmi görüşmenin yeni tarihini de açıkladı. Daha önce Haziran ayında görüşmenin yapılacağı duyurulmuştu ancak çeşitli mazeretler nedeniyle bu görüşme yapılamamıştı ve Sertoğlu dün yaptığı konuşmada görüşme tarihini 24 Ağustos olarak açıkladı. Sertoğlu şunları söyledi:
“1955 yılında kurulan federasyonumuz çok uzun yıllardır futboldaki kaosun çözülmesiyle ilgili birçok kez girişim yaptı. Ama bu girişimler hep yarım bırakıldı. Hep kaybeden biz olduk. Ama 58 yıl sonra ısrarlı girişimlerimiz sonunda tarihte ilk defa FİFA, UEFA temsilcilerinin ve KOP Başkanı’nın da katılımıyla kendi binamızda resmi bir toplantı yaptık.
Çeşitli görüşmeler sonunda Zürih’e gidilmesi ve son noktanın orada konulmasına karar verdik. Zürih’e 24 Ağustos’ta gidiyoruz. Ardından da UEFA’nın 1 Eylül’de yapacağı resmi toplantısında bir metin ortaya çıkacak. Bu metni iki federasyonları ya onaylayacak ya da onaylamazlarsa bu metin ortadan kalkacak.”

“KOP’la görüşmede hiçbir baskı dikkate alınmayacak”

KTFF Başkanı Sertoğlu konuşmasında gerek Mağusa Türk Gücü U15 Takımı’na yapılanların, gerekse Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda Kıbrıs Cumhuriyeti olarak Kıbrıslı Rumların yer alması üzerine KOP’la yapılan görüşmelerin ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha görüldüğünü söyledi.
Sertoğlu kulüplerinin ve spor basının çok büyük bölümünün KOP ile yapılan görüşmelere destek olduğunu ve yapılacak olan görüşmelere de destek verdiklerini belirtti. Hasan Sertoğlu bu aşamadan sonra görüşmeler konusunda federasyona yapılacak hiçbir baskı veya tehdidi dikkate almayacaklarını ve bu yolu sonuna kadar zorlayacaklarını açıkça ifade etti.

Kupanın sponsoru “Pepsi”

Hasan Sertoğlu konuşmasında Kıbrıs Kupasının yeni sezondaki adını da açıkladı.
Sertoğlu, “Kıbrıs Kupası’na 65 bin TL’ye Pepsi sponsor oldu. Adını da Pepsi Kıbrıs Kupası koyduk” dedi.
Bu arada Sertoğlu, KKTC’de bulunan bir üniversitenin liglerde yer alan her takımın bir oyuncusunu okutacağını açıkladı.

Süper Kupa 21 Eylül, lig başlangıcı 28 Eylül’de

Başkan Sertoğlu hem Süper Kupa hem de liglerin başlama tarihlerini de açıkladı.
Süper Kupa finali lig şampiyonu Çetinkaya ile kupa şampiyonu Yenicami arasında 21 Eylül’de oynanacak. 28 Eylül tarihinde ise 2013-2014 lig sezonu başlayacak.
Hasan Sertoğlu, genel kurulda üyelerine hitaben yaptığı konuşmada transfer döneminin 24 Haziran (yarın)-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini, yabancı transfer dönemi de 24 Temmuz-25 Eylül tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı